Boleslavští hokejisté za sebou mají poslední utkání Tipsport Hockey Cupu, o kterém zároveň mohou prohlásit, že je jejich první vítězné. Na ledě Liberce vyhráli 4:2 a dařilo se jim od začátku utkání. Dokázali soupeři odskočit až na rozdíl čtyř gólů. „V ten moment už byl zápas vlastně rozhodnutý,“ řekl po jeho skončení trenér Mladé Boleslavi Vladimír Čermák.

„Předvedli jsme opravdu dobrý a zodpovědný vstup do utkání, kdy hráči plnili předsevzetí, která jsme si před zápasem dali. Povedlo se nám získat čtyřgólový náskok,“ shrnul hodnocení Vladimír Čermák.

Proč to tentokrát šlo tak hladce a předtím ne? „V minulých utkáních jsme prohrávali často jen o gól,“ vzpomněl lodivod Středočechů. „Dokázali jsme sice dát hodně branek, ale ještě víc jsme jich pustili. Proto jsme se tentokrát soustředili hlavně na obranu.“

Vyskytl se však jeden problém. Deset mladoboleslavských hráčů totiž usedlo během šedesáti minut na trestnou lavici. „Těch vyloučení bylo na můj vkus skutečně hodně. Ale nerad bych se vyjadřoval k výkonu pana rozhodčího,“ řekl Čermák.

Jakou příchuť pro boleslavského kouče mělo, že se hrálo v Liberci? „V Liberci jsem spoustu kluků hokejově vychoval. Pokud zrovna proti Liberci nehraju, tak mu rozhodně fandím,“ přiznal Vladimír Čermák.

Jaký kádr je v současné době v Boleslavi k dispozici? „Do zápasu proti Liberci nastoupil poprvé Tomáš Nouza. Jsme rádi, že se to obešlo bez komplikací, že nepřišel k žádnému úrazu. Poprvé také chytal Michal Valent, s nímž je zatím ještě všechno v jednání.“

Nepříjemně zápas skončil pro Michala Macha, který obětavý pád do střely odnesl převozem do nemocnice s podezřením zlomeniny lícní kosti.

JITKA ČECHOVÁ