Zítřejším domácím utkáním proti Vrchlabí (17.30 hodin) zahájí sérii přípravných zápasů hokejisté BK Mladá Boleslav. Ještě před úvodním utkáním jsme proto pozvali generálního manažera klubu Cyrila Suka.

Pohled na změny v kádru Bruslařského klubu prozradí, že snahou bylo mužstvo především omladit. Nakonec potvrzují to odchody Krále, Supa nebo Jiruše.
Vsadili jsme na novou koncepci klubu. Snažili jsme se o omlazení mužstva. V nadcházející sezóně chceme produkovat dravější hokej, než tomu bylo doposud.

Hokejové fanoušky asi nejvíce překvapil odchod Richarda Krále. Co stálo za ukončením jeho angažmá?
Dohodli jsme se na oboustranném ukončení smlouvy s tím, že se k celé záležitosti nebudeme dále vyjadřovat. Každopádně, a to už jsem naznačil, koncepce klubu šla novým směrem. Myslím si, že ta jeho role tady v tuto chvíli skončila. Samozřejmě Richard odvedl v Mladé Boleslavi veliký kus práce, pomohl navíc přechodu mužstva z první ligy do extraligy. O tom není pochyb.

Na druhou stranu objevily se pochopitelně nové tváře.
Samozřejmě. Těší mě například příchod obránce Jiřího Marušáka nebo útočníka Tomáše Divíška. Objevují se také Kanaďané Darrell Hay nebo Jordan Krestanovich. Doufejme, že posily vnesou do týmu, abych tak řekl, nový vítr.

Asi vás také těší, že se podařilo udržet některé tradiční opory včetně brankáře Marka Schwarze.
To je skutečně pozitivní, že Marek bude dále hájit boleslavskou branku. A že spolu s ním zůstávají další opory. Jmenoval bych obránce Josefa Jindru, měl úžasný konec sezóny. Jmenovat bych mohl také Tomáše Nouzu nebo Lukáše Pabišku. Samozřejmě bych mohl zmínit celou řadu dalších hráčů.

Začíná série přípravných zápasů. Nadcházející sezóna bude pro BK Mladá Boleslav třetí mezi domácí elitou. Soudím, že přání je jasné – pohybovat se už konečně v klidnějších extraligových vodách?
Nezbývá mi, než souhlasit. Od postupu do extraligy jsme se snažili nehrát na posledních místech. V uplynulé sezóně už to vypadalo slibně. Na začátku jsme hráli hodně dobrý hokej. Bohužel od půlky už se nám nedařilo podle představ. Letos prostě věřím, že získané zkušenosti a obměny kádru budou takové, že už nadcházející mistrovský ročník nebudeme hrát na spodních příčkách tabulky.

Nová extraligová sezóna přináší novinku týkající se cizinců. Každý klub jich může použít pouze šest. Co si myslíte o tomto nařízení?
Kvóta sama o sobě mi nepřijde až tak špatná. Má to ale jeden háček. Pokud už cizince použijete, vyčerpá vám to onu kvótu. Byť hráč odehraje minimum zápasů. To si myslím, že je špatný krok.

JAN MATYÁŠ