Chomutov – Benátky 4:1

Z ledu favorita I. hokejové ligy se Benátky vrátily s nepořízenou. I když poměrně dlouho držely naději na dobrý výsledek, odjížděly s prohrou.

První dvacetiminutovka nenabídla hru, která by překypovala hokejovou krásou. Domácí šli do vedení brankou Jíry v přesilovce.

Chomutov zvýšil ve druhé třetině vedení dvěma slepenými góly na 3:0, v závěrečné minutě druhé části snížil za Benátky Pavlů.
Ve třetí třetině potvrdil výhru domácích čtvrtým gólem Horna.

Vladimír Kolek, trenér Chomutova: „Celý zápas jsme měli pod kontrolou. V první třetině jsme měli ještě trochu problémy s rozehrávkou z obranného pásma. Prvních deset minut druhé třetiny bylo parádních - vedli jsme 3:0. Soupeř se ale dostal do hry po našich dvou vyloučeních ve středním pásmu. Dali jsme jim šanci našimi chybami. V ten moment se hra převážila na jejich stranu a po další naší chybě snížili půl minuty před koncem na 3:1 - kdy jsme špatně vystřídali a byla tam i chyba jednotlivce. Do třetí části jsme šli s tím, že musíme zase hrát svoji hru a soupeř neměl za celých dvacet minut vyloženou šanci, takže jsme velmi spokojení.

Milan Černý, trenér Benátek: „Vypracovali jsme si spoustu šancí, ale neproměnili jsme víc než jednu a to je chyba. Navíc dostat venku čtyři branky je hodně. Podle mě jsme měli šancí docela dost - hlavně v prvních dvou třetinách. Dokonce si myslím, že jsme mohli jít do vedení. Ty dva slepené góly samozřejmě nepůsobí dobře. Bezprostředně po zápase nejsem navíc spokojený s výkonem rozhodčích.“

Branky a nahrávky: 6. Jíra (Kraft), 24. Sikora (Duda), 25. Pulpán (Procházka, Jíra), 47. Horna (Kuběna) - 40. Pavlů. Rozhodčí: Jeřábek - Dědeček, Hluchý. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1309. Třetiny: 1:0, 2:1, 1:0.

Benátky: Nedvídek, Stejskal - Kolmann, Kica, Drábek, Loskot, Kopic, Vála, Pavlů, Müller, Mrkvička, Urban, Pabiška, Klimt, Kajínek, Skořepa, Jech, Hudíček, Vařecha, Krejčík, Nevyhoštěný.