V rámci přípravy se hokejisté BK Mladá Boleslav opět po roce zúčastní letního Tipsport Hockey Cupu, v němž budou obhajovat loňskou semifinálovou účast.

O postup se v základní skupině poperou s Ústím nad Labem, Litvínovem, Libercem a také aktuálním mistrem O2 extraligy Karlovými Vary, tedy s velice atraktivními soupeři.

Právě zítra od 17.30 hodin se BK Mladá Boleslav střetne v Metrostav Areně s Ústím, tedy se soupeřem, který byl pro mladoboleslavské hokejisty osudovým v souboji o účast v hokejové extralize.

Formát Tipsport Hockey Cupu zůstává stejný, změnilo se jen složení skupin. Už se stalo tradicí, že během letní přípravy dochází ke konfrontaci extraligových a prvoligových klubů. Pohárová klání v rámci Tipsport Hockey Cupu se výrazně upravila v předcházejícím ročníku, kdy pořadatelé přizvali více účastníků z druhé nejvyšší soutěže.

Loňský model zůstal zachován, tudíž se dvacet mužstev znovu rozdělí do čtyř pětičlenných skupin, které však mají oproti minulému roku poněkud jiné složení v návaznosti na pořadí týmů v první lize.

I nadále však odehraje každý tým dva zápasy na domácím hřišti, stejný počet střetnutí na soupeřově ledě. Pouze vítězové skupin pak postupují do semifinále.