Klíčové utkání o udržení v hokejové extralize se dnes od 17.30 hodin bude hrát v mladoboleslavské Metrostav Areně. BK Mladá Boleslav přivítá na svém ledě Kladno, které je právě před Boleslaví o pět bodů na předposlední příčce.

Boleslavští hokejisté, naladěni ziskem dvou bodů z budějovického ledu, získali jistě patřičné sebevědomí a právě o psychice v dnešním utkání zřejmě půjde nejvíc.

Boleslavští hokejisté, kteří v minulosti mnohokrát zklamali střelecky, snad objevili nového kanonýra. Stal se jím útočník Tomáš Klimenta. V úvodních čtyřech utkáních po svém lednovém příchodu z Liberce se ještě bodově neprosadil, v dalších třech utkáních však nasázel soupeřům čtyři góly! „Je to i o štěstí. Dostal jsem se do lajny k hráčům, s kterými mi to na ledě sedí,“ řekl ke své střelecké produktivitě Klimenta. A jak vidí ambice boleslavského týmu v play–out?

Jak jste vůbec viděl první zápas Bruslařského klubu ve skupině o udržení?
Hodnotí se dobře, protože jsme vyhráli, ale musíme se vyvarovat určitých věcí. Třeba ve druhé třetině jsme se prakticky nedostali z vlastního pásma, a to by nás příště mohlo stát zápas.

Střelecky jste se v Budějovicích prosadil během přesilovky pěti proti třem, která přitom týmu do té doby vůbec nevycházela.
Ty dvojnásobné přesilovky nám nejdou poslední dobou vůbec. Odehráli jsme ji otřesně a paradoxně jsme v ní dali gól. Můžeme za to být rádi, ale jinak to byla hrůza.

Jak jste zvýšili své šance na udržení, když jste se Kladnu přiblížili na pět bodů?
Každý bod je pro nás teď životně důležitý. Kdybychom proměnili šance, mohli jsme v Budějovicích získat i tři. Máme nakonec dva, ale jsme spokojení.

Může být před dnešním důležitém utkání s Kladnem výhodou, že zatímco vy máte za sebou vítězný zápas, soupeř na úvod play-out prohrál?
Je to pro nás motivace. Kdyby byla ztráta třeba deset nebo jedenáct bodů, bylo by to složitější. Takhle máme nejen Kladno, ale vcelku i ty ostatní na dohled. Hrajeme doma, takže potřebujeme ubrat další tři!