Hokejový klub Benátky nad Jizerou uspořádal ve společenských prostorách zimního stadionu v benátecké části Obodř tradiční předsezoónní setkání s partnery a spolupracovníky klubu.

Setkání se zúčastnilo vedení klubu – prezident Bohumil Bartoň, generální manažer Bartoloměj Salanský a sportovní ředitel Jan Slivka. Nechyběl starosta města Benátky Jaroslav Král, ani čestný předseda Jan Folprecht, dále pak kandidát do Poslanecké sněmovny Adolf Beznoska či starostové okolní obcí a sponzoři klubu.

Prezident oddílu Bohumil Bartoň pak opět vyzdvihl fakt, že je až s podivem, na jak vysoké úrovni se hokejový klub pohybuje. HC Benátky, to totiž není jen áčko. Všechny mládežnické celky od Jizery se totiž poprvé ve své historii budou pyšnit přívlastkem prvoligové, což stojí rozhodně za povšimnutí.

Benátecké A – mužstvo a první liga? Ještě před několika lety se vše jevilo jako utopie. V letech nedávno minulých se však sen fandů naplnil a především díky vstupu Bílých Tygrů z Liberce, partnera benáteckého hokeje, se vůbec může tým z břehu řeky Jizery měřit s takovými mužstvy, jako jsou například Ústí nad Labem, Chomutov, Jihlava a jiní.

Bez podpory města se neobejde téměř žádné hokejové mužstvo. V Benátkách to platí dvojnásob. Je nepopiratelné, že starosta města Jaroslav Král je duší celkého sportu v Benátkách a právě jemu patří obrovský dík za jeho práci pro sport v tomto malém městě.

Trenér Milan Černý zhodnotil své dosavadní působení u mužstva a ocenil přístup hráčů k tréninkovým jednotkám i samotným zápasům. Uvedl pak, že na hokejistech je vidět, že mají motivaci probojovat se do extraligového kádru Bílých Tygrů, což jim dává chuť do hokeje.

Posledních sedm let své bohaté hráčské kariéry v Benátkách strávil také nynější kandidát do Poslanecké sněmovny a náměstek primátora města Mladá Boleslav Adolf Beznoska. Ani on na benátecký hokej nezanevřel a právě na tomto setkání projevil svůj vřelý vztah k místnímu hokeji.

TOMÁŠ NEJEDLO