Zatímco ještě většina prvoligových týmů užívá dovolené, benátečtí hokejisté v pondělí 20. července v brzkých ranních hodinách poprvé v letním období vyjeli na ledovou plochu. Trojlístku trénérů Černý, Škaloud a Nečas se hlásilo celkem 37 hráčů. Ti byli rozděleni na dvě party a na ledě se po hodině vystřídali. Trenéři přivítali hned několik nových tváří. Do mužstva přišli například útočníci Julius Šinkovič z Mostu nebo Petr Jaroš z finského celku Kiekko-Vantaa.

Poté, co hokejisté HC Benátky absolvovali suchou letní přípravu v perfektních podmínkách libereckého sportovního areálu, po dovolené se přesunuli na ledovou do Benátek nad Jizerou, kde budou polykat tréninkové dávky, které jim budou ordinovat trenéři Černý, Škaloud a Nečas.

Na konci července, přesně 28. a 30. července, už sehrají Benátky dva přípravné zápasy. Nejprve budou hosty v Mladé Boleslavi a poté ve Vrchlabí. Na domácím ledě se představí poprvé 6. srpna v zápase proti Berounu.

A kdo mužstvo pro nadcházející prvoligový ročník prozatím posílil? Julius Šinkovič, jednadvacetiletý útočník, přichází ze sestoupivšího Mostu. Jeho produktivity si všimli v extraligovém Litvínově, kde Šinkovič odehrál celkem 10 zápasů. Předtím tento slovenský dravý forvard hrál v juniorských ligách ve slovenském Slovanu Bratislava a v zámoří.

Další posilou je extraligou ostřílený Petr Jaroš. Ten společně s Kopeckým a Dlouhým vytvořil v pražské Slavii obávanou lajnu mladíků a v roce 2003 si dokonce všichni tři vysloužili pozvánku do české reprezentace! Jaroš kromě Slavii v extralize oblékal i dres Karlových Varů a Kladna. Z první ligy má zkušenosti z Ústí nad Labem, Kadaně a rodné Mladé Boleslavi. Poslední dva roky strávil sedmadvacetiletý forvard v běloruském Zhlobinu a finském Kiekko-Vantaa.

Na zkoušku z jihočeského druholigového ambiciózního celku Písku přicházejí také Petr Kica a Josef Slavík. Prvně jmenovaný má za sebou několik startů v dresu extraligové Plzně a v loňské sezóně hrál první ligu v Berouně. Slavík působil coby mládežník v jihočeské metropoli, Českých Budějovicích, aby později oblékal dres provoligové Dukly Jihlava a druholigového Písku.

Benátecké vedení se rozhodlo angažovat také dva mladíky do obrany. Dvacetiletý Filip Bílek v loňské sezoně působil v prvoligové Jihlavě a v juniorském věku hrál v Mladé Boleslavi.

Dalším novicem v obraně je jedenadvacetiletý Antonín Drbohlav. Vysoký bek prošel všemi mládežnickými reprezentacemi České republiky. V loňské sezoně to poprvé výrazněji zkoušel mezi seniory a hrál v druholigových Mělníce, Kobře Praha a České Lípě.

I v útoku dají trenéři v přípravě prostor některým novým tvářím. Z liberecké juniorky se o svou šanci porvou Lukáš Vařecha a Jan Vopálka. Ze slovenské Skalice přišel štěstí zkusit Petr Markulinec. Poslední prozatím nově příchozím hráčem je Jakub Ciupa. Ten prošel juniorskými výběry Vsetína a loni hrál slovinskou nejvyšší soutěž v celku HK Maribor.

TOMÁŠ NEJEDLO