Benátky - Chrudim 1:4

Postavení obou celků v tabulce slibovalo boj o každý metr ledu, což se nakonec do puntíku potvrdilo. Chrudim ukázala větší klid v zakončení a po zásluze veze od Jizery všechny body. Hosty výborným výkonem podržel mladý a nadějný gólman Filip Landsman, který si připsal 43 úspěšných zákroků a inkasoval pouze jednou.

Benátečtí do zápasu vstoupili jako z toho nejkrásnějšího snu. První střela na chrudimskou bránu, kterou v sobotním podvečeru hájil mladý pardubický gólman Filip Landsman, skončila gólem. Petr Kica se svým typickým průnikem doslova jako vítr prohnal do útočného pásma, našel Martina Krupku, jenž téměř z nulového úhlu trefil přesně volné místečko nad Landsmanovým ramenem a puk skončil v šibenici - 1:0. Chrudimská obrana si slabší chvilku vybrala v 9. minutě, kdy nechala při rozehrávce puk za svými zády a forčekující Weiss trefil vyrážečku překvapeného Landsmana. Východočeši o sobě dali výrazněji vědět ve 12. minutě. Konkrétně to byl Zdeněk Toužimský, kdo se vydal na útočný výlet. Stejskal však pro Toužimského ofenzivní choutky pochopení neměl a puk vykopl betonem. Podobně se nezadařalo ani Zdeňku Žákovi. Jeho pokus totiž skončil rovněž na Stejskalových chráničích. V 15. minutě Chrudim využila hned svou první přesilovou hru v zápase. Zkušení motivátoři Lukáš Král a Tomáš Blažek našli na modré čáře Petra Mocka, jenž tvrdou ranou zamířil přesně do růžku Stejskalovy brány - 1:1. V závěru třetiny měli ještě domácí obrovskou šanci vrátit vedení na svou stranu, jenže Kudrna nedokázal zamést do branky na brankovišti poskakující puk.

Hned po začátku druhé části se do brejku dostal Marek Pabiška, najetím na pravou stranu kluziště odlákal Landsmana od tyčky, kterou nakonec těsně minul. V čase 23:03 přišel další gólový okamžik. Při hře ve čtyřech napřáhl na modré čáře David Mocek a čistou ranou prostřelil svého loňského spoluhráče Stejskala - 1:2. V polovině zápasu se zaskvěl mladíček Landsman, když lapačkou vychytal tutovku benáteckého kapitána Skořepy. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Před domácí klecí bylo rušno po šanci Toužimského a zejména pak při dorážce Krále, která volal po gólu. Zřejmě zlomový moment utkání nastal ve 37. minutě. Za hákování Davida Kajínka nařídil rozhodčí Wagner trestné střílení. Proti Stejskalovi se rozjel Jan Šeda, zvolil velký oblouk a šikovným manévrem na hranici brankoviště šťouchl puk mezi betony benáteckého gólmana po ledě do branky - 1:3. Těsně před druhou přestávkou ještě sebevědomím oplývající Šeda z dobré pozici vysoko přestřelil.

Třetí třetiny již příliš zajímavých situací nepřinesla. Domácí Benátky již nenašly recept na pozorně chytajícího Filipa Landsmana a stále častěji naráželi na pozorně bránící chrudimské beky. Hosté tak vyráželi k nebezpečným brejkům a po jednom z nich ve 47. minutě mířil zkušený Tomáš Martinec jen těsně mimo. V 54. minutě Chrudimští domácím borcům ukázali, jak se efektivně využívají brejky. Žák zavezl touš do útočného pásma, obkroužil s ním branku a nahrával před branku, kde stále Jan Buchtele. Ten byl nedůsledně bráněn Mrkvičkou a stačil nataženou holí usměrnit Žákovu nabídku do prázdné kasy - 1:4. V samém závěru ještě došlo za hostující brankou k potyčce mezi Vágnerem a Drábkem. Benátecký zkušený bek navíc inkasoval osobní deseminutový trest a putoval tak předčasně do kabin. Chrudim si výhru o tři branky bez problémů pohlídala a po zásluze si na cestu domů přibalila tři body.

Branky a nahrávky: 1. Krupka (Kica) - 15. P. Mocek (Blažek, Král), 24. D. Mocek (Vágner, Martinec), 37. J. Šeda z TS, 54. Buchtele (Žák, M. Šeda).

Rozhodčí: Wagner - Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:12 + navíc Drábek (BEN) 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 377. Střely na branku: 44:29. Třetiny: 1:1, 0:2, 0:1.

Benátky n.J.: Stejskal (Nedvídek) - Drábek, Hrach, Kajínek, Mrkvička, Kolmann, Pavlů, Ton - Hudíček, Skořepa, Weiss, Kudrna, Kazatel, Krupka, Pabiška, Jech, Kica, Šinkovič, Urban, Nevyhoštěný.

Chrudim: Landsman (Koutský) - P. Mocek, Toužimský, Evan, D. Mocek, Malinský, Vágner, M. Šeda, Charousek - Radil, Martinec, Blažek, Procházka, Bělohlávek, Žák, Král, Kaut, Semorád, Buchtele, J. Šeda, Klejna.

TOMÁŠ NEJEDLO