Absolutorium za svůj výkon si vysloužil od asistentů trenéra Karlových Varů a Mladé Boleslavi brankář domácích Marek Schwarz po vítězném utkání boleslavských hokejistů v play – out extraligy (2:1) nad Energií Karovy Vary.

Asistent trenéra Karlových Varů Václav Baďouček: “První třetina byla hodně opatrná. Utkání se rozhodlo ve druhé třetině, kdy jsme si vypracovali několik velkých šancí, dali jsme tyčku, ale bohužel jsme nedokázali skórovat,“ potvrdil fakt karovarský asistent, že Energetici mají v play – out problém se střílením gólů. „V závěru jsme dostali gól, a to bylo klíčové. Zredukovali jsme sestavu na tři pětky, měli jsme tlak, ale hra se smrskla na souboj s výborným Schwarzem,“ vysekl domácímu brankáři poklonu na závěr Baďouček.

Boleslavský asistent Jiří Šejba viděl utkání podobně: „Po opatrné první třetině nás ve druhé výrazně podržel Marek Schwarz. Podařilo se nám dát gól a myslím, že to trošičku nahlodalo psychiku hráčů Varů. Ve třetí třetině jsme odskočili na dvoubrankový rozdíl. Bohužel, zase jsme utkání zdramatizovali svou chybou. Zápas se dal dohrát v klidu. Vary pak na nás vytvářely velký tlak, ale hrají v křeči a nám se podařilo vedení ubránit.“

LUKÁŠ TOMŠ