V Čáslavi to ještě pět minut před koncem vypadalo, že sousedé z Kutné Hory udrží alespoň teoretickou šanci na předposlední příčku i do závěrečného kola. Letci ale dokázali přes dvoubrankovou ztrátu dovést zápas do prodloužení.

Ke kontaktnímu gólu si v přesilovce pomohli odvoláním brankáře, vyrovnání zařídil dvougólový střelec večera Tomáš Pipek dokonce ve vlastním oslabení. V prodloužení hosté naložili s početní výhodou o poznání lépe. Radost z vítězné trefy ale záhy ochladil výsledek z Vlašimi, kde boleslavské béčko výhrou 6:3 poslalo do baráže právě Horu.

„Myslím, že kdyby Kutná Hora hrála celou sezonu, jak hrála dvě utkání proti Čáslavi, tak nebude mít určitě starosti se záchranou v soutěži,“ ocenil výkon vítězů trenér Čáslavi Tomáš Topol.

Derby před návštěvou více než sedmi stovek diváků podle něj zcela smazalo rozdíly mezi oběma mužstvy a favorit nebyl v bojovném utkání aktivnějším týmem.

Vlašim sice v domácí rozlučce se sezonou nad béčkem Bruslařů bleskově vedla, od pohotového vyrovnání ale tahala za kratší konec a dva údery v polovině utkání už nedohnala.

Futsalista a fotbalista Radek Hrdý.
Staronová posila se uvedla asistencemi. S Démony stačily na bod

S nakonec velmi důležitým bodem se z venkovního utkání vracely Žabonosy. V Poděbradech rozehrály zápas dokonce na tři, domácí se ale s tříbrankovou ztrátou dokázali vypořádat. V prodloužení vítěznou trefou oplatili soupeři po zrcadlově opačném průběhu porážku v úvodním utkání.

Nezdar Velkých Popovic v Benešově definitivně rozhodl o tom, že právě kozlové půjdou ve čtvrtfinále na vedoucí Čáslav a Lvi si zahrají o semifinále s Poděbrady.

Zatímco na východě už závěrečné kolo jen dořeší, kdo z druhé dvojice začne sérii doma, na západě zůstává velkou neznámou i samotné obsazení zápasů úvodního kola vyřazovací části.

V klidu mohou jít do vzájemného souboje Mělník s Černošicemi. Oba týmy si víkendový výhrami pojistily nejhůře třetí příčku. Junior vtrhl do derby v Kralupech jako uragán a do úvodních minut první i druhé třetiny vměstnal vždy po dvou gólech. Problémy si nedělali ani Černošičtí, kteří duel s Rakovníkem rozhodli pěti góly v úvodní dvacetiminutovce.

Poražení hosté tak za týden budou hájit play-off v přímém souboji s Příbramí. Uhrát potřebují maximálně o bod méně než Slaný s Královým Dvorem.

Příbramští duel s „křídly“ z Berounska zvládli, a pokud nebudou chtít spoléhat na zaváhání Slaného, k jistotě jim stačí bod.

Jsou v laufu. Hokejisté Nymburka (v bílém) porazili doma Kobru Praha po prodloužení (5:4). Byla to jejich sedmá výhra v řadě.
Sedmá výhra v řadě a třetí flek. Podstatné zařídil Eis

Krajská liga

21. kolo: Kralupy – Mělník 1:5 (45. Šebesta – 1. a 21. T. Havel, 1. Macek, 22. Šípek, 48. Krejsa), Čáslav – K. Hora 3:4 PP (16. a 57. T. Pipek, 55. Kraučuk – 10. Dytrych, 25. Tvrdík, 44. Švejda, 61. Jelínek), Slaný – Neratovice 11:2 (10., 13. a 37. Tuček, 29., 33. a 36. Cigánik, 27. a 34. Lapáček, 31. Vodička, 39. Neiss, 49. Petrus – 18. a 40. Pařík), HC Příbram – K. Dvůr 5:3 (25. a 25. Rejzek, 13. Kadič, 29. Mácha, 53. Gengel – 9. Veber, 39. Mikáska, 57. Pánek), Vlašim – M. Boleslav B 3:6 (1. Ondriga, 18. Trpišovský, 36. Pessr – 5. a 47. Ficek ml., 7. a 30. Rovný, 31. Mareš, 38. Kysela), Černošice – Rakovník 9:3 (6. a 20. Šalamoun, 31. a 42. Formánek, 4. Sobotka, 17. Pulkrab, 20. Hofmeister, 27. Jobek, 56. Brejcha – 9. Kratochvíl, 27. Macháček, 39. Klaus), Benešov – V. Popovice 8:4 (34. a 52. Polesný, 20. Rittig, 23. Bursík, 34. Kočí, 40. Sládek, 49. Formánek, 56. Dušek – 7. Petrželka, 8. Freisler, 13. Slavík, 24. Mocek), Poděbrady – Žabonosy 4:3 PP (36. Rindoš, 39. Cafourek, 58. Žalud, 62. Jedlička – 3. Mejzr, 4. Kedršt, 35. Morkes).

Škraloup na závěr základní části: lídr nedohrál

Nedohraným zápasem se s programem základní části krajské soutěže rozloučili hokejisté Žebráku a Příbrami 99. Duel dvou jistých čtvrtfinalistů skončil předčasně za stavu 3:4. Podle předsedy sportovně-technické komise středočeského svazu byl důvodem „kontakt“ jednoho z domácích hráčů s čárovým rozhodčím po odpískání. „Ve spolupráci s disciplinární komisí a komisí rozhodčích sbíráme veškeré podklady. Rozhodnutí ohledně závažnosti – neúmyslné najetí, či inzultace – a vůbec celé situace se bude ještě řešit,“ informoval včera Jakub Král. Ani případná kontumace už ale neovlivní umístění v tabulce a tedy dvojice pro vyřazovací část: Kolín B – Solopisky, Benátky B – Příbram 99, Žebrák – Hvězda Kladno a Sedlčany – Rakovník B. Hrát se bude o nadcházejícím víkendu na dvě utkání, doma začíná v tabulce hůře postavené mužstvo.

Krajská soutěž

21. kolo: Kolín B – Benátky B 5:2, Mníšek – Žilina 7:5, Rakovník B – Černošice B 7:5, Hvězda Kladno – Zlonice 12:4, Sedlčany – Velké Popovice B 10:1, Žebrák – Příbram 99 nedohráno, Sp. Příbram – Hořovice 9:8, Solopisky – Božetice 9:1.