Zatímco Boleslavský deník minulý týden předával ceny pro nejlepší sportovce, hokejisté sváděli úvodní barážovou bitvu.

Ve čtvrtek v pravé poledne nastal okamžik, kdy svá ocenění od fanoušků a příznivců sportu obdrželi i vítězové z řad boleslavských hokejistů.

„Když jsme termín vyhlašování někdy v prosinci vymýšleli, moc jsme se snažili, abychom se netrefili do termínu hokejového zápasu. Ale prostě se nepovedlo. I tak jsme ale rádi, že jsme jim přinesli štěstí a oni v ten večer deklasovali Kladno," prozradil sportovní redaktor Jarda Bílek, který ceny předával.

A byly hned tři, fanoušky boleslavského sportu pak asi ani jedno z jmen nepřekvapilo. Útočník Radan Lenc zaslouženě bodoval v kategorii jednotlivců, kde skončil na druhém místě.

Mezi cizinci jasně kraloval brankář slovenské národnosti Michal Valent, miláček boleslavských fanoušků.

A už tradičním vítězem kategorie Krajánek (od roku 2008, kdy se tato cena začala udělovat, ho z prvního místa dokázal jen jednou odsunout další hokejista, Jan Hanzlík) se stal Radim Vrbata, spolumajitel zdejšího klubu a toho času hráč Phoenix Coyotes.

Právě on se také postaral o suverénně nejvíc šokující okamžik dodatečného předávání.

Když totiž sporťák Jarda Bílek ironicky prohlásil, že teď by tedy Radimovi velmi rád předal cenu, otevřely se rázně dveře a dovnitř skutečně vkročil útočník v dresu vínové barvy s kojotem na prsou. „Nazdar, Radime," vítali ho udiveně Michal Valent i Radan Lenc.

Zástupci Deníku oněměli údivem, Jarda Bílek málem upustil rohozecké pivo, určené pro vítěze, na zem. Přestože úžas trval jen pár vteřin, tenhle apríl se hokejistům vydařil. (I když bylo už 3. dubna.)

Jakmile totiž domnělému Radimovi dopadlo do tváře světlo, ukázalo se, že si pro cenu stejně jako vloni přišel jeho bratr, značně rozesmátý útočník Bruslařského klubu David Vrbata.

Radost měli hokejisté ale i z dalších zdánlivých maličkostí, nejen z toho, že se jim redakci Boleslavského deníku povedlo napálit. „To máte za to, že jste si ten večer naplánovali tak, abychom tam nemohli," smáli se.

Na diplomu, který dostali, je obrázek titulní strany s fotkou legendárního embéčka. „To je super, přesně to mám na helmě," radoval se Michal Valent.

David Vrbata si zase se zájmem prohlížel tekutou cenu. „Tak jaké si mám večer otevřít, aby mi to zítra střílelo?," narážel na dnešní večerní zápas s Olomoucí.

Nakonec se prý bude držet rady, že bratrova piva vypije až po sezoně. Jak všichni zdejší fanoušci doufají, bude tou dobou hráčem extraligového týmu.