HC Sparta Praha – Mladá Boleslav 3:2

Ve velmi dobré pohodě hrající boleslavští hokejisté v extralize potřetí prohráli. A potřetí naprosto shodným výsledkem – 2:3.

Na ledě pražské Sparty řádil domácí Petr Ton, jenž vstřelil všechny domácí góly. „Konečně mi tam toho spadlo víc. Pocity mám ale stejné jako když vyhrajeme někdy jindy,“ hodnotil po zápase autor hat–tricku.

V domácím dresu se objevila také letošní brankářská jednička Jan Chábera, který byl v loňské sezoně „uloupen“ Mladé Boleslavi mateřským Mountfieldem.

Jako první jej překonal po zranění navrátivší Tomáš Nouza. To bylo půl minuty před koncem druhé dvacetiminutovky za stavu 1:0 pro domácí. Na druhý Tonův zásah dokázali hosté odpovědět šest minut před koncem třetí části hry. Nepovedená střela kapitána Krále se dostala až k Pabiškovi, který věděl co a jak. Bohužel za necelou minutu se opět prosadil Ton a na tuto studenou sprchu už Boleslav odpověd nenašla. Nepomohla ani následná power–play. Boleslav se v dalším zápase představí už v úterý, kdy hostí od 17.30 na domácím ledě ve středočeském derby hokejisty Kladna.

Branky: 32. Ton (Výborný), 47. Ton (Langhammer, Netík), 55. Ton (Hlinka, Kratěna) – 40. Nouza (Sýkora, Štěrbák), 54. Pabiška (Král).

Rozhodčí: Kubeš, Svoboda – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:8 + Kasík OT do konce utkání. Využití: 1:0 Diváci: 4216.

Sparta: Chábera – Hudec, Černošek, Mrázek, Gulaši, Hanzlík, Vykoukal, Macholda – Výborný, Hromas, Hlinka – Kratěna, Ručinský, Koreis – Broš, Podlešák, Kafka – Langhammer, Netík, Ton – Látal. Trenér: Hynek.

Mladá Boleslav: Schwarz – Frolo, Jiruš, Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Čížek, Mocek – Bahenský, Vrbata, Handlovský – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Gajovský, Macho. Trenér: Čermák