HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 2:1

Na soupisce domácích bylo hned deset juniorů, devět z nich se zapojilo do hry. I v kádru Mladé Boleslavi ale chyběli zkušení hráči, trenér nechal odpočívat brankáře Schwarze a kapitána Divíška.

Před prázdnými tribunami se mnoho zajímavého nedělo. Do první šance se dostal v 9. minutě hostující Bahenský, nedokázal ale zakončit. Na druhé straně byl aktivní Ton, ale ani on skóre neotevřel. V největší šanci první třetiny se nadvakrát neprosadil ani hostující Demel.

Mírně aktivnější byla přece jen Sparta. Ve 28. minutě si příležitosti postupně vypracovali Výborný, Přibyl a Ton; nikdo z nich ale Valenta nepřekonal.

Stav skóre se poprvé změnil až ve 38. minutě, kdy se Sparta prosadila ve dvojnásobné početní výhodě. Zatímco na klasické přesilovky posílali trenéři všechny hráče včetně juniorů, tentokrát poslali na led pětici zkušených hokejistů a výsledkem byl gól. Valenta překonal kapitán Výborný, jenž tak jako pátý hráč v historii klubu vstřelil v extralize 200 branek.

Navíc 21 sekund před koncem druhé části zakončil rychlou akci Sacha Treille a přiblížil Spartu výhře. Ve 44. minutě ale překonal Novotného mladoboleslavský Padělek a zápas zdramatizoval. Domácí ale výsledek udrželi, gólman Novotný se tak dočkal první extraligové výhry v kariéře. Doposud měl na kontě jen sedm porážek.

Miloslav Hořava (Sparta): „Nasadili jsme hodně juniorů, kteří hráli výborně. Dali do toho chuť a tempo, nebylo to jen tolik kontaktní. Ale pro ně to splnilo účel, za což jsme rádi. To, že si Marek Novotný připsal první výhru, je pro něj samozřejmě dobré, ale důležitější než výhra je výkon, který se mu zlepšil. Už v Brně chytal dobře, dnes taky velice dobře. Přesně takové zápasy potřebuje.“

Vladimír Jeřábek (Mladá Boleslav): „Začátek nebyl z naší strany špatný, dodržovali jsme to, co jsme chtěli. Měli jsme i nějaké šance. Ve druhé třetině jsme udělali několik chyb a zbytečných faulů. Na přesilovku pět na tři Sparta poslala nejlepší hráče, kteří to udělali dobře. Druhý gól mě mrzí, měli jsme odkrytou levou stranu. Myslím si, že jsme si bod zasloužili. O výsledek ale ani tak nešlo, protože my se potřebujeme nabudit a mít stálý herní projev před baráží, kterou máme po dnešním dni jistou.“
Branky a nahrávky: 38. D. Výborný (P. Ton, Philipp), 40. S. Treille (Forman) – 44. Padělek (Lenc, Benda).

Rozhodčí: Husička, Blecha – Bryška, Novák. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1419.

Sparta Praha: Novotný – Sobotka, Gulaši, Philipp, Žovinec, Jakub Kolář, Zacpálek, Veselý, Husák – Ton, D. Výborný, Přibyl – Žálčík, Karpov, Hromas – S. Treille, Rubeš, Forman – Sovík, Kafka, Bartánus. Trenéři: Hořava a Rulík.

Mladá Boleslav: Valent – Hay, Mikuš, Čížek, Chaloupka, Macháček, Marušák, Benda, Dudáš – Pabiška, Tvrdík, Boháč – Demel, Vrbata, Plodek – Bahenský, Štefanka, Matějovský – Lenc, Padělek, Loskot. Trenéři: Jeřábek a Hiadlovský.