HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 4:2

Hokejisté dvanácté Sparty po třech porážkách za sebou zabrali a v 46. kole zdolali poslední Mladou Boleslav 4:2. Pražané dvakrát prohrávali, ale v 44. minutě jim zajistil tři body Marek Bartánus a 28 vteřin před koncem pojistil výsledek v power play Petr Ton.

Sparta dnes v sestavě s útočníkem Dragounem zapůjčeným z prvoligového Písku prakticky ztratila v předešlých zápasech naději pomýšlet ještě na play off a v úvodní části potvrdila, že se jí nedaří. V páté minutě zůstal nekrytý Pabiška a dostal poslední tým tabulky do vedení. Odpovědět mohl Žálčík, ale byl při zakončení faulovaný Chaloupkou. V následné přesilovce se Sparta neprosadila.

Pak nedotlačil puk za Schwarzova záda z dorážky Karpov, při trestu Matějovského vyprodukovali domácí jen jednu nebezpečnou střelu díky Kratěnovi. Při přesilovce Mladé Boleslavi pak zahrozil Nouza. Následně Sparta nic nepředvedla ve více než pětiminutové přesilovce, v které hrála navíc 49 vteřin v pěti proti třem, a z prořídlých tribun se ozýval pískot.

Hned na úvodu druhé části měl možnost vyrovnat Broš, ale přestřelil. Na druhé straně zabránil Pabiškovi v šanci v zakončení faulem Luňák a po nevyužité přesilovce po chybě sparťanské obrany se ocitl sám před Pöpperlem Divíšek, ale nezamířil přesně. V 26. minutě hosté zapomněli na útočné modré čáře Smoleňáka, který z úniku smazal ztrátu.

Za dvě a půl minuty se opět radovali hosté. Po zmatcích v obraně Pražanů sjel puk Vykoukalovi před brankovištěm přímo na hokejku Vrbaty, který u pravé tyči nabídku ke skórování využil. Podobně rychle ale zase hosté vedení ztratili, když Broš zblízka překonal bekhendem ležícího Schwarze. Možnost hostů měl v přesilovce Pabiška, ale Pöpperleho nepřekonal.

V úvodu závěrečné části šel pykat Vrbata a Bartánus tři vteřiny po jeho návratu na led střelou od modré získal Spartě vedení. Vrbata vzápětí za nesportovní chování putoval s trestem do konce utkání předčasně do kabiny. Hosté se snažili marně ztrátu smazat a nepomohly jim k tomu ani dvě přesilovky.

Naopak v 55. minutě v oslabení mohl zvýšit náskok Sparty Ton, ale po úniku zakončil blafák do bekhendu mimo. Šanci na vyrovnání v 58. minutě promarnil z mezikruží obránce Macháček. V power play po chybě hostů v útočném pásmu definitivně rozhodl o výhře domácích Ton.

Branky a nahrávky: 26. Smoleňák (Bartánus, Gulaši), 31. Broš (Vykoukal, Ton), 44. Bartánus (Karpov, Philipp), 60. Ton – 5. Pabiška (Macháček, Vrbata), 29. Vrbata.

Rozhodčí:
Blecha, Turčan – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:8, navíc Vrbata (Mladá Boleslav) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3239.

Sparta: Pöpperle – Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O'Brien – Ton, Broš, Kratěna – Bartánus, Smoleňák, Koreis – Žálčík, Karpov, Luňák – Kafka, Dragoun, Hromas. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.

Mladá Boleslav: Schwarz – Hay, Mikuš, Benda, Macháček, Žabka, Chaloupka, Marušák, Lehikoinen – Nouza, Divíšek, Boháč – Vrbata, Tvrdík, Pabiška – Hyka, Štefanka, Bahenský – Gajovský, Plodek, Matějovský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.