HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav 4:2

Mladá Boleslav působí v extralize už čtvrtou sezonu a sparťanský stadion pro ni zůstává i nadále zakletým. Bruslařský klub v zápase 50. kola inkasoval velmi rychle, už ve druhé minutě šli domácí do vedení po střele Bližňáka. Na 2:0 navyšoval Pacovský, Boleslavští ale tentokrát rychle odpověděli gólem Žabky. Ve 33. minutě pak dokonce Goertzen vyrovnal, nerozhodné skóre ale vydrželo jen čtvrt minuty, potom se vedení opět ujali domácí. Ke gólu Tenkráta později ještě přidal další sparťanský zářez Ivan Rachůnek. Bruslařský klub prohrál na Spartě 2:4.

Na úvodní branku se tentokrát publikum nenačekalo dlouho, Spartě nabídl možnost jít do vedení boleslavský brankář Valent. Vyjel si daleko z branky, ale nedokázal rozehrát a Pacovský dával puk mezi kruhy na Maria Bližňáka, na kterého zívala úplně prázdná branka. Po jeho gólu sice přišla dvě oslabení za sebou, ale Sparta obě v naprostém klidu ubránila a ve druhém dokonce útočila více než hostující celek.

To početní výhoda Sparty vypadala o poznání lépe, ale neměla dlouhého trvání a na trestnou lavici putoval také domácí kapitán Broš. Aktivnější hra Holešovických brzy vyústila ve druhou branku. Nejprve před Valentem dorážel Bližňák, poté protlačil puk za brankovou čáru důrazný Dominik Pacovský. Na jeho zásah ovšem našli hosté bleskovou odpověď, Boris Žabka prostřelil Pöpperleho dělovkou z mezikruží.

I do druhé dvacetiminutovky vstoupili sparťané aktivněji, brzy hráli opět v početní výhodě, ale největší šanci si vytvořili až těsně po jejím skončení. Z tlaku ale paradoxně vyústila obrovská šance hostí. Mikulík se dostal do samostatného úniku a jel úplně obranou neobtěžovaný na Pöpperleho, ale kličkou si na něj nepřišel.

Sparta sice herně dominovala, ale své šance neproměňovala a po více než půlminutové přesilovce pět na tři, kterou nedokázala využít, přišel trest. Po chybě Philippa, kterému před brankou přeskočil puk hokejku, vyrovnal Steven Goertzen. Po pouhých dvanácti sekundách si ale vzali sparťané jednobrankové vedení zpět. Bližňák z rohu přesně našel Petra Tenkráta, který střelou z první k tyči překonal Valenta.

I vstup do třetího dějství vyšel lépe domácím. Po necelých třech minutách hry našel Broš křižným pasem Ivana Rachůnka, který měl před sebou odkrytou branku. O chvíli později už mohl být sparťanský náskok tříbrankový. Bližňák sebral na útočné modré puk dezorientovanému obránci a jel na Valenta úplně sám. Klička do forhendu ale úspěch neslavila.

S blížícím se koncem zápasu ubývalo šancí na obou stranách, domácí vedoucí pohodlným dvoubrankovým rozdílem si hlídali tříbodové vítězství. Hosté ještě v závěru zkoušeli hru bez brankáře v šesti na čtyři, ale vzápětí putoval na trestnou i boleslavský hráč a bylo po nadějích. Domácí tak Boleslav porazili počtvrté v sezoně a ztratili s ní jediný bod.

JITKA ČECHOVÁ