„Doprava z Třince do Čech je vždy neskutečný žrout času a energie hráčů. V nabitém programu se počítá každá hodina, kterou hokejisté nestráví na cestách sedící v autobuse,“ uvedl sportovní ředitel momentálně druhého týmu tabulky Jan Peterek.

Třinec se na druhou příčku propadl vinou neslavného rozpoložení v posledních týdnech. Start do sezony měl přitom fantastický. První porážku utrpěl až v desátém kole, kdy prohrál v prodloužení s Pardubicemi. Poprvé vyšel úplně bodově naprázdno až osmnáctého prosince, kdy padl s Olomoucí.

Od té doby se však s Oceláři táhne nepříznivá bilance – už devětkrát po sobě nedokázali zvítězit za tři body. V posledních třech utkáních navíc vždy prohráli a dokázali dát jediný gól. Naposledy podlehli v neděli doma Liberci 0:2.

„Nemůžeme týmu vytknout, že by nechtěl a nepracoval. Na klucích je vidět, že to chtějí zlomit, což je vidět na ledě i na střídačce. Když ale dáte za tři zápasy jen jeden gól, nemůžete vyhrát,“ povzdechl si asistent trenéra Marek Zadina.

Právě s produktivitou se Třinec v posledních kolech pere, přitom má ale paradoxně ve svých řadách dva ze tří nejproduktivnějších hráčů soutěže. Martin Růžička se s 39 kanadskými body dělí o čelo pořadí produktivity s plzeňským Milanem Gulašem, Matěj Stránský má bodů 34 a s 21 brankami je nejlepším střelcem ligy.

Zlepšit ofenzivu chtěli Třinečtí angažováním dvou posil z Kanady. Útočníci Taylor Leier a Jack Rodewald naskočili do posledních dvou zápasů, oba ale zatím na své první body čekají.

V úterý bude na tápající Oceláře čekat připravený soupeř. Boleslav ani po předvánočním odchodu Radima Zohorny nepolevuje ve velmi dobrých výkonech a drží krok s elitou. Ze třetí příčky ztrácí na vedoucí Spartu jen čtyři body, navíc má zápas k dobru. Oproti druhému Třinci je o bod pozadu, naopak ale odehrála o jeden zápas víc.

Naposledy si Bruslaři v neděli doma poradili s Olomoucí 4:2. O výsledku rozhodli drtivým nástupem v první třetině, kdy dali tři branky (poprvé v extralize se trefil sedmnáctiletý obránce David Moravec) a zbytek utkání si už zkušeně pohlídali.

Kromě momentálně velmi slušné formy může Boleslav hřát i výsledek prvního a dosud jediného vzájemného utkání. Na začátku prosince tým trenérů Rulíka a Patery vyloupil Werk Arenu za dva body, když vyhrál 4:3 po nájezdech.

V rozstřelu se tehdy prosadili David Bernad a Oscar Flynn, naopak všechny třinecké nájezdníky vychytal Gašper Krošelj, který se proti Olomouci po zdravotních problémech vrátil do boleslavské branky. Jak to dopadne tentokrát? Úvodní buly úterního utkání bude vhozeno v 17:30.