HC Slavia Praha – BK Mladá Boleslav 3:5

Domácí se postavili Mladé Boleslavi a prohráli 3:5. Sedmou výhru v řadě si hráči vedení Vladimírem Růžičkou nepřipsali.

Přitom hosté prohrávali 1:3, ale otočili na 5:3 a odvezli si tři body. „Cením si toho, že mužstvo zabojovalo a skóre obrátilo,“ byl spokojený kouč Vladimír Čermák.

Ptáte se kdo v zápase vyčníval? Zbytečné.

Opět jedno a to samé jméno, které vládne od začátku sezony – Roman Červenka. „On je výjimečným hráčem v naší extralize,“ uznal kvality soupeře Čermák.

Včera si slávistický tahoun připsal dva góly. Celkem má na kontě už 47 bodů (22+25). Ostatní stovky hokejistů mu jen koukají na záda. „Těší mě to, ale dneska to bylo na nic. Nechci být sprostý, ale měli jsme mít zápas pod kontrolou,“ byl naštvaný útočník Slavie.

Utkání bylo i soubojem králů kanadského bodování extraligy. V sezoně 1999/2000 nasbíral 77 bodů Richard Král, dnes hráč Boleslavi.

Pomyslný souboj Červenka – Král poznal vítěze.

„Pokud bude mít trošičku štěstí a nezraní se, tak udělá hodně bodů. Dneska se to k němu dvakrát odrazilo a byl z toho gól. Jemu snad hoří i voda,“ usmál se zkušený Král.

Červenka, třiadvacetiletý asistent slávistického kapitána – dvě trefy. Král, devětatřicetiletý mladoboleslavský kapitán – jedna přihrávka.

Nastupující král předčil zatím stále krále Richarda. „Je brzo, takže je těžké něco odhadovat. Ale vidím, že nějaká forma je. Dělám vše pro to, aby byla stabilní,“ nechtěl se pouštět do spekulací Červenka.

„Když mu to vydrží, tak devadesát bodů může atakovat v pohodě,“ odpověděl za slávistického forvarda Král, který i přes vidinu ztráty koruny bodování měl radost – Boleslav získala tři body. „Bylo to těžké, ale věřili jsme si. Body z venku a navíc ze Slavie jsou paráda,“ dodal Daniel Boháč, který vstřelil rozhodující gól.

Branky a nahrávky: 10. Hruška (Tomica, Beránek), 25. Červenka (Havel), 30. Červenka (Vondrka, Růžička) – 1. Bahenský (Fabuš), 38. Boháč (Frolo), 42. Nouza (Boháč), 48. Boháč (Sýkora, Nouza), 51. Lehikoinen (Jiruš, Král).

Rozhodčí: Kubeš, Hodek – Bláha, Kostka. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 5125.

Slavia: Neruda – Žižka, Kadlec, Roth, Vašíček, Špelda, Drtina, Sloboda, Kolařík – Beránek, Tomica. Hruška – Červenka, Sklenář, Havel – Jelínek, Vondrka, Růžička – Kubica, Čermák, Doležal. Trenér: Růžička.

Boleslav: Schwarz – Jindra, Lehikolnenm Žabka, Kasík, Štěrbák, Duben, Jiruš, Frolo – Pabiška, Král, Nouza – Bahenský, Macho, Fabuš – Gajovský, Sýkora, Boháč – Handlovský, Vrbata. Trenér: Čermák.