Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav 1:2

Celkem šestkrát za sebou mladoboleslavští hokejisté prohráli na venkovních kluzištích, naposledy se radovali na začátku února na ledě Litvínova.

Ten byl tak trochu jejich soupeřem i tentokrát, ačkoliv jen nepřímým a na dálku. A Boleslavští jsou takříkajíc vítězem večera! Karlovy Vary porazili 2:1 (trefili se Balaštík a Bahenský), po dlouhé době si zase vezou bodovou nálož ze soupeřova ledu a v neposlední řadě mažou tříbodový náskok předposledního Litvínova, který prohrál se Slavií 2:6.

Nedělní vzájemný zápas tak bude přímým soubojem o nebytí na poslední příčce!

Skóre včerejšího zápasu otevřel ve 38. minutě Jaroslav Balaštík, který dorazil střelu Romana Tomase po chybě Karla Pecha.
Ve třetí třetině bylo na boleslavské střídačce ještě veseleji. Tentokráte byl původcem akce Tomáš Nouza, po jehož střele zůstal v brankovišti volný puk pro Zdeňka Bahenského, který zvýšil na 2:0 pro hosty.

Karlovarská Energie se po druhém gólu probudila a k vidění byl její drtivý tlak. Ten vygradoval tři minuty před koncem, kdy se bekhendovou střelou prosadil Petr Gřegořek. Nebyl by to boleslavský kat Zaťovič, aby neměl v brance alespoň prsty v podobě asistence. Karlovarští vycítili drama a sáhli poslední minutu ke hře bez brankáře. Boleslavští však cennou výhru ubránili a dotáhli se bodově na Litvínov.

Branky a nahrávky: 58. Gřegořek (Zaťovič, Kumstát) – 38. Balaštík (Tomas, D. Výborný), 45. Bahenský (Nouza). Rozhodčí: Hradil, Husička – Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 2853.

Karlovy Vary: Mensator – Gřegořek, Gawryletz, Lučka, Mocek, Gulaši, Gründling, M. Rohan, Prošek – Kumstát, Pech, Zaťovič – Mikeska, Kotrla, Skuhravý – Dej, T. Sýkora, Skladaný – Kuběna, Vachovec, T. Rohan.

Mladá Boleslav: J. Hübl – Rýgl, Baldwin, Žabka, Beňovič, Hay, Čutta, Mozík, Chaloupka – Pabiška, D. Výborný, Tomas – Balaštík, Podkonický, Goertzen – Nouza, Vrbata, Mikulík – Stieler, Bahenský, Loskot.