Hned v první minutě Dlapovo tečované nahození od modré čáry proskočilo těsně kolem tyče. Při vyloučení Gulašiho si Bruslaři vypracovali několik šancí, gól nevytěžili. Na druhé straně si Krošelj poradil s ranou Němce. V šesté minutě domácí překonali obranu Komety, Látal zachytil za brankou špatnou rozehru Vejmelky a posunul puk před brankoviště. Tam promáchl Pacovský, ke kotouči se ale dostal dojíždějící Pavel Musil, který využil špatného postavení brankáře a zakončil do horního růžku. Dvě minuty před přestávkou prověřil Krošelje tvrdý projektil Gulašiho, slovinský brankář puk udržel.

Rovněž nástup do druhé části vyšel lépe Boleslavským, hned třikrát ale ztroskotali na Vejmelkovi. Šťastný pak v nadějné pozici podklouzl a jen posunul puk na bránu Brna.

Šance Komety přicházely hlavně z hole Bartejse, který dvakrát dobře nahazoval, a dokonce rozvlnil boční síť. Hosté potom hráli přesilovku, s níž ovšem naložili mizerně, a navíc sami inkasovali. Po nepřesné rozehrávce soupeře se k puku dostal Pabiška a perfektním pasem našel na útočné modré osamoceného Martina Procházku, který vykoupal Vejmelku a zvýšil na 2:0. Proti Muellerově šanci se vyznamenal domácí brankář. Těsně před druhou pauzou pálil v přesilovce z mezikruží Musil, trefil Vejmelkovo rameno.

Moravský celek začal třetí třetinu odhodlaně, přidal na důrazu a tlačil se dopředu. Plášek však nedosáhl na Horkého nahrávku a Mueller mířil z úhlu jen do boční konstrukce brány. Na opačném konci ledu zastavil Pláňkovu dělovku Vejmelkův levý beton. V početní výhodě Brna vychytal Krošelj Zaťoviče, potom už kapituloval. Lukáš Kašpar z brankoviště prostrkal puk do branky a snížil na 2:1. Nic víc už se nestalo, domácí ubránili závěrečný tlak Brňanů a vyhráli i druhý letošní vzájemný zápas.