„Věděli jsme, do čeho jdeme – Boleslav hraje dobře, nahoře v tabulce, agresivní bruslivý hokej. A my jsme se s tím dnes nepopasovali. Celý zápas jsme tahali za kratší konec,“ komentoval utkání hostující kouč Ladislav Čihák. Jeho tým měl sice dobrý vstup do zápasu, z něhož vytěžil vedoucí gól Vojtěcha Němce. Boleslav ale nečekala s odpovědí dlouho a ještě do první přestávky překlopila vedení na svou stranu. V 7. minutě se prosadil Adam Zbořil, deset minut po něm pak z totožného levého kruhu Marek Hrbas.

Dobrý hokej pokračoval i ve druhé třetině. V hlavní roli byl nejproduktivnější hráč extraligy Milan Gulaš. Nejprve svým druhým bodem v zápase vyrovnal a dvacet vteřin před koncem druhé periody po průniku přes půl hřiště poslal Indiány podruhé v zápase do vedení. Bruslaři si ale připravili bleskovou odpověď, když po jedenácti vteřinách srovnal na 3:3 svým prvním gólem v sezoně, po zranění ruky se vracející, David Bernad. „Mrzí nás třetí inkasovaný gól, kdy jsme se dostali do vedení, ale hned nezblokujeme střelu a inkasujeme,“ zlobil se plzeňský kouč Čihák.

Ve třetí třetině hokejové krásy ubylo a dieta byla i v kolonce vstřelených branek. A tak musel jít zápas do prodloužení. V něm se nechal zbytečně vyloučit hostující Vráblík a Bruslaři nabídnutou přesilovkou nepohrdnuli. Klepiš napřáhl z vrcholu kruhu a před Frodlem se prosadil vítěznou tečí, kterou ještě rozhodčí kontrolovali u videa, Radim Zohorna.

„Zápas se nám z hlediska hokeje moc nepovedl, proto ale musíme říct, že bod z Boleslavi je pro nás cenný. I přesto, že to nešlo hokejově, tak se o výsledek alespoň hráči porvali,“ dodal kouč poražených.

Naopak domácí trenér Pavel Patera k utkání řekl: „Zápas se nám líbil, tahali jsme po celou dobu za delší konec, hráli jsme většinou v útočném pásmu, ale nebyli jsme tolik produktivní jako Plzeň. Bod pro každého byl po šedesáti minutých spravedlivý, ten druhý jsme si víc zasloužili my.“

BK Mladá Boleslav – HC Škoda Plzeň 4:3 po prodloužení

Branky a nahrávky: 7. Zbořil (Skalický), 17. Hrbas (Bičevskis, R. Zohorna), 40. Bernad (Fillman, Klepiš), 63. R. Zohorna (Klepiš, Ševc) - 4. V. Němec (Kantner, Gulaš), 32. Gulaš, 40. Gulaš. Rozhodčí: Hejduk, Micka – Pešek, Malý. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3288.

Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc, Hrbas, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Kurka – Klepiš, Žejdl, D. Šťastný – Vondrka, Zbořil, Skalický – J. Stránský, Bičevskis, R. Zohorna – Kousal, Najman, Flynn.

Plzeň: Frodl – Moravčík, Vráblík, Houdek, Čerešňák, Budík, Kaňák, Voráček – Gulaš, Kracík, Malát – Pour, V. Němec, Kantner – Eberle, Kodýtek, Straka – Rob, Vlach, Vracovský.