Po řadě neuspokojivých výsledků a poslednímu místu BK Mladá Boleslav v letošní extralize se vedení klubu rozhodlo sáhnout ke změně na postu trenéra.

Tím se stává dosavadní sportovní ředitel Jaromír Šindel. To klubovému webu potvrdil i ředitel společnosti Michal Koliáš: „Pan Šindel bude u týmu působit jako hlavní trenér.“ Dosavadní trenér Jiří Šejba bude u týmu nadále působit v pozici asistenta. Zůstává také nynější Šejbův asistent Leo Gudas.

Jaromír Šindel si pozici na střídačce BK Mladá Boleslav v podobě kouče vyzkoušel již v létě. Po odvolání trenéra Kaňkovského vedl tým v přípravném utkání proti ruskému Spartaku Moskva, který boleslav těsně prohrála 0:1.

V Mladé Boleslavi tak po změnách v kádru mění i realizační tým. Se jmenováním Jaromíra Šindela a příchodem několika posil v čele s Radimem Vrbatou tak jistě věří v záchranu nejvyšší tuzemské soutěže.

"V situaci, která nastala, se jedná o posílení realizačního týmu z mé funkce. Po změnách v kádru potřebujeme nové hráče zapracovat do mužstva a zároveň potřebujeme také někoho, kdo by dělal skauting na zápasech soupeřů, s nimiž budeme hrát,“ uvedl Jaromír Šindel. Skautem se stane jeden z dvojice Jiří Šejba – Leo Gudas. “Ještě se musíme dohodnout na kompetencích. Jeden z nich by ale zkrátka měl jezdit po týmech a dělat rozbor hry našich následujících soupeřů.“

“Společným vedením tréninků chceme dosáhnout našeho cíle, tedy vyhnout se baráži,“ přeje si Jaromír Šindel.