Mladá Boleslav bude i v příštím ročníku hrát extraligu. To, o čem mnozí pochybovali, bude na devadesát procent skutečností.

Vedení boleslavského klubu totiž vymyslelo způsob, jak si bezproblémově zajistit místo v extralize. „Od 1. ledna přesouváme všechny boleslavské hráče do prvoligového Vrchlabí,“ řekl sportovní ředitel boleslavského klubu Jaromír Šindel.

Ptáte se, proč? „Naším cílem je vydatně posílit náš sesterský klub ve Vrchlabí, aby vyhrál první ligu,“ objasnil Šindel. Tím by si Severočeši vybojovali právo účasti v baráži, kde by se postavili právě proti Mladé Boleslavi.

Šindel dále řekl: „V baráži bychom hráče stáhli zpět a Vrchlabí by nám na oplátku za hráčskou výpomoc zápasy pustilo, takže bychom vyhráli 4:0 na zápasy.

Vrchlabí je v současné době na druhém místě prvoligové tabulky s šestibodovou ztrátou na první Ústí.

Nebojí se ale Šindel, že jim tento geniální plán pokazí favorizované celky Komety nebo Ústí?
„Z Brna ani z Ústí strach nemáme. Velké vrásky na čele nám ale přidělává zlepšená forma Benátek nad Jizerou,“ prozradil tip na největšího vrchlabského konkurenta sportovní ředitel Šindel.

Kdo ale bude nastupovat za Mladou Boleslav ve zbylých zápasech nejvyšší soutěže? Hovoří se o tom, že by zde měl vzniknout jakýsi tým hvězd. To povrdil i ředitel společnosti Michal Koliáš: „Měla by se v našem dresu objevit zvučná jména let minulých. Do branky se zřejmě postaví Jaromír Šindel. Z dalších jmen uvedu Leo Gudase nebo Jiřího Šejbu.“ Navíc bude kádr doplněn o hokejisty z amatérské Ligy Boleslavského deníku. „Naši skauti hráče v této soutěže bedlivě sledují a máme vytipovaných několik hráču z Klenu a z jivinské Smrčiny,“ řekl Šindel.

Ruce si navíc mne i generální manažer Cyril Suk: „Zmínění hráči budou mít nesrovnatelně nižší platy než hráči stávajícího kádru, takže ušetříme výraznou sumu na mzdách.“