Hokejisté Třince a Sparty dnes budou chtít využít domácího prostředí k druhým výhrám ve svých semifinálových sériích extraligy. Úřadující dvojnásobní mistři z Třince porazili v neděli Mladou Boleslav 3:0, Pražané zahájili souboj o finále s Českými Budějovicemi vítězstvím 2:1.

Oba favorizované týmy se musely vyrovnat s tuhým odporem soupeřů. Sparta vyhrála těsným rozdílem, Oceláři sice jasněji, ale ještě krátce před koncem druhé třetiny byl stav bezbrankový. Ve Werk Areně se dnes hraje od 17:00, v pražské O2 areně od 19:00.

Do druhého utkání v Třinci bude moci nastoupit i boleslavský kapitán Martin Ševc. Ten byl v úvodní třetině prvního utkání vyloučen za faul na domácího Daňa, který pod jeho nohy doklouzal po kolenou. Rozhodčí Ševcovi v zápase udělili trest na pět minut plus do konce utkání. Disciplinární komise další trest nepřidala. A to ani za Ševcovi komentáře na adresu údajné nakloněné třinecké roviny, které Ševc přidal při svém odchodu do televizní kamery v prostoru kabin. V nich připomněl i rok starou křivdu z loňské semifinálové série, kdy se Bruslaři hodně zlobili na rozhodčí po rozhodujícím sedmém zápase.

Semifinále play off hokejové extraligy - 1. zápas: HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav.