Jako rána z čistého nebe přišla zpráva o druhém citelném odchodu z řad BK Mladá Boleslav. Dvaadvacetiletý brankář Roman Will totiž odchází chytat za velkou louži.Podepsal totiž dvouletý dvoucestný kontrakt v týmu Colorado Avalanche.

V něm v minulosti působil také spolumajitel Bruslařského klubu Radim Vrbata a jeho hlavní koučem je kanadská brankářská legenda Patrick Roy. O to více je fakt, že si právě generální manažer Lavin mladého českého brankáře vybral do svého týmu cennější.

Podle slov sportovního manažera Bruslařů Luďka Bukače uplatnila Mladá Boleslav na mladého brankáře, který v postupové sezoně tvořil tandem s Michalem Valentem, opci, avšak hráč využil výstupní klauzule pro odchod do zámoří.

Na Bukačovi teď bude sehnat k Valentovi, který se aktuálně zotavuje po operaci kolena, druhého brankáře. „Ve hře jsou aktuálně asi čtyři jména," řekl Bukač na adresu brankářů. 

Kromě Romana Willa však odchází i další jména z loňského kádru, který vybojoval zpět pro Mladou Boleslav extraligu.

Pro fanoušky boleslavského hokeje nejcitelněji zasáhne odchod miláčka publika – střelce Tomáše Nouzy. Ten se ze sestavy vytratil už během baráže, v příští sezoně bude po deseti letech v mladoboleslavském dresu chybět definitivně.

Během svého desetiletého působení stihl Nouza za středočechy odehrát 535 zápasů, v nichž vstřelil neuvěřitelných 170 branek.

Písecký odchovanec přišel do Mladé Boleslavi ve svých 22 letech a byl u všech vzestupů i pádů mladoboleslavského hokeje během poslední dekády. V paměti zůstane především jeho spolupráce s hokejovým básníkem Richardem Králem. Podle zákulisních informací, by se měl Nouza pro příští sezonu vrátit na jih Čech – ne však do Písku ale o několik kilometrů níže do prvoligových Českých Budějovic.

Kromě dvou zmiňovaných končí v Mladé Boleslavi další osmička hráčů. Jsou jimi Lukáš Bohunický, Tomáš Demel, Tomáš Jiránek, Martin Koudelka, Marek Loskot, Roman Němeček, David Pojkar a Tomáš Protivný.

Pestrá je paleta však i na straně příchodů. Kromě již oznámených jmen Tomáše Hyka, Marka Stříteského, Milana Hrušky a Jiřího Kučného se k týmu nově připojí trojice Michal Bárta (Liberec), Peter Trška (Skalice) a Roman Čermák (Jihlava). Poslední dva jmenovaní navíc patří svým věkem do kvóty pro mladé hráče.

„Ve čtvrtfinále s Benátkami byl Bárta nepřehlédnutelný, jejich prakticky nejlepší hráč na extraligové úrovni. V minulosti jsme měli málo praváků, což je v jeho případě další výhoda. Bárta u nás bude na roční hostování," říká na adresu nové posily Luděk Bukač.

Ten okomentoval i zbylé dvě posily: „V případě Tršky je pro nás obrovskou výhodou, že není brán jako cizinec, takže jej můžeme počítat mezi naše
mladé povinné hráče do 23 let. Čermák je talent, který představuje velký příslib do budoucna. Vidím to tak, že to bude takový parťák a zároveň konkurence pro Jirku Kurku."