Jak hodnotil výkon svých svěřenců trenér boleslavských hokejistů Jiří Šejba v přípravném utkání proti Ústí? Tomu se zamlouvalo čtyřicet minut hry. „Výkon v první a třetí třetině byl podle našich představ,“ konstatoval boleslavský kouč.

„Ve druhé třetině jsem nebyl spokojen se zodpovědností hráčů v naší třetině. Po individuálních chybách se soupeř dostal k velkým šancím. Ústí mohlo klidně srovnat na 3:3,“ řekl Šejba. a dodal: “Museli jsme v kabině o přestávce mezi druhou a třetí třetinou zakročit.“ prozradil Jiří Šejba.
Připomenutí, že „takhle by to nešlo“, mělo svůj efekt. „Poslední části hry už byla hra zase podle našich představ. Stejně jako předvedený výkon v první dvacetiminutovce,“ pokračoval kouč Středočechů.

Tři ze čtyř gólů v síti Ústeckých Lvů obstaralo duo Benda – Marušák. Hráči, které získalo vedení Bruslařského klubu teprve v úterý. „Hráli poprvé a zvykali si na styl hry zdejšího mužstva,“ připomněl nejprve boleslavský trenér. „Ale pakliže se dostanou do šancí, nebo pokud dostane Marušák puk na střelu, zvyšuje se gólový potenciál mužstva,“ připustil Šejba.

„Kluci opravdu umí gól dát. Je jen na nás, jak to dokážeme využít,“ doplnil lodivod extraligového nováčka.

Příležitost ukázat, že trefy do sítě Ústí nebyly náhodné, budou moci Benda i Marušák už v úterý. To Boleslav nastoupí proti Hradci Králové v rámci Tipsport Hockey Cupu ve Zlatopramen Areně v 17.30 hodin.