Sedmý pokus už vyšel. Hokejisté Benátek nad Jizerou se po šesti prohrách v řadě konečně radují z výhry. Na první letošní body navíc dosáhli na ledě soupeře, když v Ústí nad Labem vyhráli 4:1.

Hosté vedli po první třetině na severu Čech 2:0 po gólech Pabišky a Čederleho. Domácí vrátil ve druhé periodě na dostřel Bílek, pak už ale dávali góly jenom Středočeši. Konkrétně jenom Sebastian Čederle. Ten nejprve v 50. minutě zvýšil na 3:1, aby o šest minut později završil hattrick a uzavřel skóre zápasu.

„Samozřejmě jsme velice šťastní, jelikož se nám poprvé podařilo vyhrát za tři body. Musím říct, že jsme hráli velmi slušný hokej, ale na konci druhé třetiny jsme si to zbytečně zkomplikovali hrubou individuální chybou. Avšak na rozdíl od minulých utkání nás tato chyba nestála body,“ komentoval zápas hostující kouč Valdemar Jiruš.

A pokračoval: „Dnes jsme se snažili všechno tlačit na branku a díky tomu jsme dali dobré góly, kdy jsme také zlepšili předbrankový prostor. Poté rozhodl především individuální výkon hráče, který dal tři góly a také náš brankář. Tuto výhru jsme nutně potřebovali, protože i v minulých zápasech jsme hráli velice slušně, ale nevyhrávali jsme. Jen doufám, že nás toto vítězství dotáhne k dalším bodům.“

Ústí nad Labem – Benátky nad Jizerou 1:4

Branky a nahrávky: 40. Bílek - 3. Pabiška (Kolmann), 20. Čederle (Kolmann, Špaček), 50. Čederle (Klapka, Bukač), 56. Čederle (Aubrecht, Klapka). Rozhodčí: Jechoutek, Petružálek - Jindra, Polák. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 620.