BK Mladá Boleslav – Rebel Havlíčkův Brod 5:1

Za minutu a půl bylo vymalováno. Hokejisté Mladé Boleslavi rozhodli domácí zápas s aktuálně čtvrtým Rebelem během úvodní třetiny.

Uběhlo 52 vteřin a Američan Meland, svým druhým gólem v boleslavském dresu otevíral skóre zápasu. A to dost kuriózně. V samostatném úniku byl faulován Klimenta. Ještě ale stačil položit gólmana a trefit tyčku. Brankář Kacetl si však asi myslel, že hra bude přerušena pro vyloučení, ale to se spletl. K puku se dostal totiž boleslavský obránce a chytře poslal touš do branky.

Pak ale přišel další faul Štěpánka a tradiční akce bruslařů, kdy Výborného přihrávku dostal do branky Nouza. Čas? 1:33! V polovině třetiny zvýšil na 3:0 Vrbata. „Bylo důležité, že jsme skvěle vstoupili do zápasu, pak už se nám hrálo skvěle," hlásil novic v boleslavské sestavě Richard Jarůšek, jenž se nahrávkou podílel právě na třetí brance Davida Vrbaty.

Sám si mohl připsat první gól v dresu Škodováků, ale v samostatném úniku na brankáře Kacetla nevyzrál. Ten se mu následně také vysmál. „Hráli jsme spolu čtyři roky ve Znojmě, takže tam probíhala hecovačka už před zápasem. Moc jsem mu chtěl ten gól dát. To bych se pak vysmál já jemu," řekl na adresu svého kamaráda, aktuálně brankářské dvojky Hradce Králové, Jarůšek.

Ten také může porovnávat úroveň druhé české nejvyšší soutěže s rakouskou mezinárodní EBEL ligou. „Tam je to hodně ofenzivní. Pořád tam útočí i obránci. Tady se více brání," našel největší rozdíl mezi oběma soutěžemi Jarůšek.

Nakonec si ve Ško-Energo Areně přeci jenom zazpíval Pepa Melen – o další dvě branky se postarali Lukáš Pabiška a Milan Mikulík.
Ve druhé polovině zápasu se pak spíše vylučovalo než hrálo. Poměr vyloučených se zastavil na stavu 14:10, k tomu rozhodčí rozdali i tři osobní desítky.

HC Benátky nad Jizerou – SK Kadaň 3:0

Stejné chyby – stejné známky. Jako kontumační výsledky z fotbalu vypadají poslední výsledky benáteckých hokejistů. Výsledkem 3:0 vyhráli pondělní zápas na ledě Šumperka, naprosto stejným skóre doma přehráli Kadaň. Druhé čisté konto v řadě tak udržel brankář Marek Schwarz.

Také v Benátkách padl gól velmi brzy po úvodním buly. V čase 1:23 se trefil Vít Jonák. Na další góly si museli diváci počkat do třetí třetiny. To na 2:0 zvyšoval Niko a skóre uzavřel z trestného střílení Skořepa.