Dva příbuzní dostali v reprezentační přestávce šanci na extraligové lavičce. Miloslav Hořava povede už po několikáté pražskou Spartu a jeho synovec Pavel Skrbek se stal novým členem trenérského triumvirátu Rytířů Kladno. Bývalý skvělý obránce doplní Otakara Vejvodu a Miroslava Macha, na lavičce naopak končí Jiří Burger, který bude nadále už jen sportovním manažerem. Nová sestava povede mužstvo poprvé v pátečním domácím duelu s Mladou Boleslaví.

Hugo, jak se říká Pavlu Skrbkovi po dalším jeho strýci, bývalém kladenském borci Milanu Skrbkovi (z otcovy strany), má za sebou skvělou kariéru. Sice se neprosadil do NHL (v Pittsburghu a Nashvillu stihl jen 9 zápasů) a národního týmu, ale roky patřil k velkým oporám severských mužstev, zejména švédských a finských (Luleå HF, Skellefteå AIK a Jyväskylä). Několikrát pomohl během kariéry i mateřskému Kladnu, ale při trvalém návratu do Čech byl klub v I. lize a Skrbek si vybral nejprve Znojmo a pak extraligovou Olomouc, kde odehrál několik výborných ročníků.

Nyní má první větší angažmá trenérské a hráči se od něj mohou připravit na otevřenost a jasné názory. Skrbek jako bývalý obránce určitě bude mluvit hlavně do defenzivy, která zatím poslednímu celku extraligy nešla podle představ.

Jiné změny v týmu zatím nepřišly, byť údajně Jaromír Jágr o některých jedná. Posilou je však útočník Jaromír Pytlík, který bude hrát první extraligový zápas sezony. Po zranění v přípravě se byl už před časem rozehrát v dresu prvoligového Prostějova, ale tam se zase hned zranil. Teď je definitivně v pořádku, v reprezentační pauze opět za Prostějov hrál a v pátek prověří hosty z Mladé Boleslavi.

Mimochodem také tam se dřívější Kladeňák dostal do vysoké funkce, generálním manažerem je tam nově Martin Ševc.