„Pořád věříme. Do konce základní části zbývají tři zápasy, když všechny vyhrajeme, mohlo by to stačit,“ říkal po domácím prohraném zápase boleslavský obránce František Hrdinka. Ten prožil hodně zvláštní zápas. Nastoupil totiž na útočném levém křídle ve druhé mladoboleslavské formaci. Na vině byla absence Dominika Pacovského, kterého hodinu před zápasem postihla náhlá zimnice. „Dozvěděl jsem se to hodinu před zápasem. Dostal jsem nějaké pokyny od trenéra Ujčíka a na ledě jsem dělal, co bylo v mých silách. Snažil jsem se dodržovat systém a nedělat zbytečné chyby,“ vyprávěl o své nezvyklé roli zaskakující útočník. A dodal: „Hlavně jsem se snažil o tom moc nepřemýšlet. Bylo to jenom na jeden zápas.“ 

„V rychlém sledu zápasů jsme nemohli od začátku hrát na tři lajny a jiného útočníka jsme k dispozici neměli,“ komentoval nezvyklý tah za trenérský štáb Viktor Ujčík. Jeho tým šel v zápase do vedení, ale Hradec ještě do přestávky srovnal a v polovině zápasu utkání i rozhodl. „Udělali jsme jednu chybu a soupeř nás hned potrestal. Bylo vidět, že Hradec hraje ve velké pohodě. Na rozdíl od nás. Je to prostě o hlavách…,“ zamýšlel se Ujčík.

Přesto se Bruslaři nevzdali, ve třetí třetině mačkali Hradec (poměr střel ve třetí části hry 11:1), ale proti dobře bránícímu soupeři se ne a ne prosadit. Až osm minut před koncem se dostal k dorážce Radan Lenc a vrátil Boleslav na dostřel. Největší šanci na vyrovnání měl v poslední minutě, kdy už domácí hráli v šesti bez brankáře, Jakub Klepiš, ale proti jeho střele zblízka vytasil gólman Patrik Rybár zákrok večera. „Musím říct, i když se to třeba nebude někomu líbit, že kluci prostě třetí třetinu odmakali,“ dodal ještě Ujčík.

BK Mladá Boleslav – Mountfield HK 2:3
Branky a nahrávky: 7. Orsava (Valský), 52. Lenc (Urban, Eminger) – 12. Bednář (Cingel, Dzerins), 31 Kukumberg (Vopelka), 33 Pláněk (Koukal, Červený). Rozhodčí: Fraňo, Pražák – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. Diváci: 2433.
Boleslav: Maxwell – J. Hanzlík, Kurka, Eminger, Němeček, Dlapa, Kotvan - Valský, Žejdl, Orsava – Hrdinka, V. Němec, Klepiš – Lenc, Nahodil, L. Pabiška – Urban, P. Musil, Kousal. 
Hradec: Rybár – Cibulskis, Zámorský, Graňák, F. Pavlík, Gregorc, Pláněk, Rosandič – Cingel, Dzerins, Bednář – Červený, Koukal, Látal – Berger, Dragoun, Köhler – R. Pavlík, Kukumberg, Vopelka.