Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Růžička vychytal jeden bod

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Bruslaři doma přivítali ve Škodováckém derby Plzeň a dlouho to vypadalo, že nezískají ani bod. Nakonec dvě a půl minuty před koncem za stavu 1:2 odvolali na závěr přesilové hry brankáře a z převahy dvou mužů vytěžili alespoň bod a prodloužení. To rozhodl v jeho polovině plzeňský Milan Gulaš, který ve svém druhém samostatném nájezdu během nastaveného času překonal boleslavského gólmana Růžičku.

22.9.2017

Tipsport extraliga: BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň.Foto: Jan Pavlíček

Ten poprvé v sezoně nahradil v brance Američana Maxwella a zaznamenal tak nejen první letošní start v extralize, ale také první utkání, do nějž v české nejvyšší soutěže nastoupil od úvodního buly. „Nervózní jsem ani nebyl. To spíš rodiče a přítelkyně,“ hlásil po zápase z porážky viditelně smutný dvacetiletý gólman Boleslavi. Ten si v zápase připsal několik těžkých zákroků. „Já bych ale cokoliv vyměnil za tři body. Atmosféra byla skvělá, poprvé jsem chytal doma, ale prostě porážka mrzí,“ dodal.

V prodloužení se na něj dvakrát řítil sám Milan Gulaš. „Poprvé to zkoušel na vyrážečku, to jsem stačil vyrazit, u toho gólu jsem mu tam sežral naznačení rameny. Já jsem si ale nejdřív myslel, že to byl Honza Schleiss, kterého znám z juniorek,“ hodnotil Růžička.

Toho jako první překonal matador Kratěna: „Ondra to tam dostal mezi kruhy a výborně vystřelil. Já jsem si chvíli myslel, že puk mám, ale pak jsem cítil, že to propadlo, takže trochu smolný gól.“ Bruslaři pak vyrovnali zásluhou Orsavy, ale na další gól Kubalíka z 34. minuty hledali odpověď až do samého závěru.

„Trošku sice zamrzí ztráta bodu ve třetí třetině, ale s dvěma body jsme spokojení,“ hodnotil bodový zisk Plzně její trenér Ladislav Čihák. Logicky nespokojený byl jeho boleslavský protějšek Patrik Augusta: „Soupeř je spokojený, my jsme samozřejmě nespokojení a také zklamaní. Na druhou stranu musíme respektovat sílu Plzně. Kladnou věcí pak je, že se nám podařilo vyrovnat po odvolání brankáře, ale bod navíc nemáme."

6. kolo hokejové extraligy:

BK Mladá Boleslav – HC Škoda Plzeň 2:3

Branky a nahrávky: 7. Orsava (Žejdl), 58. Žejdl (Urban, Orsava) – 15. Kratěna (Kracík), 34. Kubalík (Kindl, Jones), 63. Gulaš (Mertl). Rozhodčí: Petružálek, Pražák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:6 navíc Látal a Orsava (oba MB) 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: 3389.

Boleslav: Jan Růžička – Eminger, J. Hanzlík, Říha, Hrdinka, Knot, Němeček – M. Procházka, P. Musil, Lenc – Valský, Klepiš, Urban – Orsava, Žejdl, M. Látal – Kousal, Najman, Pacovský.
Plzeň: M. Svoboda – Moravčík, Jones, Sklenička, Kadlec, Pulpán, Čeršňák – P. Straka, Mertl, Gulaš – Kubalík, Stach, Kindl – Schleiss, Kracík, Kratěna – Vracovský, Preisinger, Kodýtek.

22.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Chomutov - Mladá Boleslav
15

Piráti padli s Mladou Boleslaví na samostatné nájezdy

Voliči se letos premiérově vydali volit do unikátních prostor Muzea Metoděje Vlacha.
145

Zájem o volby: účast je zatím slušná

OBRAZEM: Parlamentní volby v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav - Dům kultury Mladá Boleslav byl v pátek 20. října 2017 poměrně obležen. V 15 hodin přišel s manželkou volit i šéf Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.