Růžička naskočil do zápasu na začátku druhého dějství za stavu 1:2 z pohledu Boleslavi. „Není to jednoduché,“ přiznal po utkání, že naskočit do rozjetého vlaku není jen tak. „Je to ale naše práce, ten druhý gólman musí za jakékoli situace být připravený do utkání naskočit,“ pokračoval.

Paradoxně mu možná v začátku pomohla nepříjemná událost, ke které došlo krátce po startu prostřední dvacetiminutovky. Už po necelé půlminutě sestřelil před vlastní brankou Lukáš Žejdl vítkovického Ondřeje Romana, za což byl vyloučen na pět minut s osobním trestem do konce utkání. Vítkovice ovšem v dlouhé přesilovce gól nedaly, na čerstvého Růžičku si nepřišly. „Měl jsem štěstí, že jsem tam na začátku něco chytil a do zápasu jsem se dostal co nejrychleji,“ hlásil mladý brankář. Právě dlouhé oslabení mu pomohlo dostat se do plného tempa. V tom se potom držel, spolehlivými zákroky kryl vítkovické střely a působil v brance hodně jistým dojmem.

Sledoval potom, jak kapitán Michal Vondrka dokázal dvěma góly otočit skóre na 3:2 pro Boleslav. „Musím říct, že se to pro nás nevyvíjelo dobře, naštěstí jsme ale ukázali sílu charakteru a týmu, který tady máme, a dokázali jsme to otočit,“ pochvaloval si Růžička bojovného ducha svých spoluhráčů. Domácí tým nic nezabalil, aktivní hrou se dokázal dostat zpátky do zápasu a následně ho i otočit ve svůj prospěch.

Vítkovice ale ještě jednou dokázaly skóre dorovnat, po parádním pasu Robertse Bukartse od modré čáry se na zadní tyči prosadil dojíždějící Jan Schleiss. To bylo ovšem poprvé a naposledy, co Růžička v zápase kapituloval. Potom už branku zavřel a deptal hráče ostravského týmu pozornými zákroky.

Krátce po vyrovnání na 3:3 vrátil domácímu týmu vedení Jakub Klepiš. V závěrečných minutách Ridera přikovala soupeře do pásma a zasypávala boleslavskou branku množstvím ran. Maskovaný muž s číslem 33 ale za svá záda puk nepustil a potvrdil, že v úvodu nové sezony chytá ve veliké pohodě.

Přesto ale zůstává skromný. „Já si nemyslím, že je to o mojí formě. Myslím, nebo jsem přesvědčený o tom, že je to o nás všech. O pětadvaceti hráčích, kteří jsou tady v šatně. Myslím, že to je práce nás všech,“ odmítá si přivlastňovat všechny zásluhy za nízké počty branek, které Boleslav s ním mezi tyčemi obdrží.

Definitivní tečku za nedělním duelem udělal osm vteřin před závěrečnou sirénou Ondřej Najman. Hosté vsadili vše na jednu kartu a hráli vabank v šesti bez brankáře, což domácí tým potrestal. Najman si v útočném pásmu připravil puk, položil bránícího Bukartse a bez problémů trefil prázdnou branku. „Pocity jsou dobré, protože jsme to zvládli za tři body,“ oddechl si Růžička po náročném utkání. Bylo znát, že ačkoli nechytal od začátku zápasu, vítkovická palba ho unavila. Během čtyřiceti minut čelil celkem 24 střelám, za svá záda pustil pouze jednu.

„Na jednotlivce moc nekoukám, takže ani na sebe ne. I kdybych dostával osm gólů a devět jsme jich dávali, tak budu šťastný za tři získané body,“ prohlásil dvaadvacetiletý boleslavský odchovanec. „Věřím tomu, že když budeme pokračovat takhle jako jeden tým, tak se nám bude dařit,“ doufá před dalšími zápasy, že Bruslaři udrží nastolený trend a budou se i nadále prezentovat solidními týmovými výkony. Další příležitost budou mít až v pátek, kdy se představí na ledě Karlových Varů.