HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 2:3

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli i čtvrtý zápas v řadě, čímž naopak ukončili jedenáctizápasovou sérii Brna s bodovým utkání s bodovým ziskem.
Klíčem k úspěchu na ledě brněnské haly Rondo byly dvě branky v oslabení, brankář Martin Růžička a jeho skvěle postavené tyče. Brankář, který před dvěma lety vychytal Pardubicím titul se letos ocitl u Perníkářů na seznamu nechtěných, trénoval pouze s juniory a do Mladé Boleslavi přišel před týdnem na hostování za zraněného Romana Málka si ve svém prvním zápase připsal cenný skalp Komety, navíc na jejím vlastním ledě.

„Musím ho pochválit, dneska chytal skvěle. S klukama jsme to počítali na střídačce a chytil takových deset gólových střel," vystřihla brankáři poklonu další hvězda zápasu v mladoboleslavském dresu Martin Látal. Ten totiž zaznamenal v zápase dva góly, a velkou měrou se tak přičinil o boleslavský bodový zisk.
Navíc jeho první gól, stejně jako branka slovinského obránce Robara, padla v oslabení. „Je to trend moderního hokeje. Prostě zkusit ujet, když to v oslabení jde," komentoval Látal. A dodal: „Je pravda, že se to nestává moc často dát dvě branky v oslabení v zápase, ve kterém dáte tři góly."
Třetí gól v brance domácího gólmana Čiliaka padl po nepovedení střele Dominika Pacovského, po níž si puk našel právě Látala, který jej poslal bekhendem do klece.

Brno se dostalo na dostřel sedm minut před koncem, kdy za brankou ztratil puk Kučný a kapitán Leoš Čermák zavelel k domácímu náporu.

V něm Bruslaři svou obětavostí vydrželi bez dalšího inkasovaného gólu až do času 59:56, kdy se dokázal dělovkou prosadit Michal Kempný. Na další změnu skóre už ale neměla Kometa čas.

V pátek přijede do Mladé Boleslavi Vítkovice.

Karel Beran (Brno): „Věděli jsme, že Mladá Boleslav třikrát vyhrála a má dobré výsledky na ledě soupeřů. Dvě třetiny byl soupeř lepší, výborně bruslil. Těžko jsme se dostávali do šancí. Přežili jsme dvakrát přesilovku soupeře pět na tři, což v součtu trvalo celé dvě minuty. Asi rozhodla Němcova šance v závěru druhé třetiny, kdy trefil tyčku. Dostali jsme dva góly při naší přesilovce, což také utkání ovlivnilo. Po první naší brance jsme v poslední třetině zvýšili tlak, ale už bylo na zvrat pozdě. Musím konstatovat, že nás soupeř přehrál a my se jen obtížně prosazovali."

Marian Jelínek (Mladá Boleslav): „Naše motto před zápasem bylo, že Brno u nás začalo úspěšnou jízdu, kterou mělo až do dneška. Řekli jsme si, že se ji pokusíme zastavit, což se nám podařilo. Bodový zisk je úžasný. Před utkáním jsme považovali za úspěch jakýkoliv bodový zisk. Zápas se pro nás vyvíjel pozitivně, měli jsme přesilovky pět na tři, dostávali jsme se do hry, přestříleli jsme soupeře, přežili jsme i vyložené šance protivníka. Štěstí bylo na naší straně. Dostali jsme se do třígólového vedení. Potom Brno přidalo v důrazu a ofenzivě. My jsme se nechali trošku ukolébat. Vítězství si moc ceníme, podali jsme kolektivní výkon. Nerad bych někoho vyzvedával. Ale Růžička byl po několika měsících v brance a podal velmi kvalitní výkon. Ovšem nejlepším hráčem byl dnes u nás tým."

Branky a nahrávky: 51. L. Čermák (Honejsek), 60. Kempný (Ton, J. Hruška) – 28. M. Látal (Robar, M. Hruška), 42. Robar (Mikulík), 42. M. Látal (Pacovský, Musil). Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 7056.

Brno: Čiliak – Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, Hájek – Ton, V. Němec, J. Hruška – Honejsek, L. Čermák, J. Káňa II – Vondráček, Koreis, Burian – Mrázek, Ostřížek, Dočekal.

Boleslav: M. Růžička – Vidmar, Stříteský, Kučný, M. Hruška, Trška, Robar, R. Čermák – Mikulík, Pabiška, Klimenta – Jarůšek, D. Výborný, Lenc – M. Látal, Musil, Pacovský – Rys, Vrbata, Kubica.

Dlouhý z Olomouce dostal za faul na Broše trest na pět utkání

Hokejisté Olomouce se budou muset v nejbližších šesti zápasech obejít bez distancovaného útočníka Radka Dlouhého. Dvaatřicetiletý hráč dostal od disciplinární komise extraligy trest na pět utkání za faul na Michala Broše z Mladé Boleslavi. Šestý zápas vynechá automaticky, neboť za zákrok ve 23. kole dostal trest ve hře. ČTK o tom informoval tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Dlouhý fauloval Broše ve 31. minutě nedělního zápasu, kdy jej trefil loktem do hlavy a způsobil mu otřes mozku.

„Při zákroku zvedl paži a dopustil se zřetelného zásahu do oblasti hlavy a krku, přičemž si musel být vědom, že s přihlédnutím k rychlosti, v jaké byl zákrok veden, může dojít i k těžkému zranění," uvedl předseda disciplinární komise Karel Holý v tiskové zprávě.

Zároveň poukázal na fakt, že Broš předtím odehrál puk a následně byl atakován ze strany, mimo svůj zorný úhel.

Olomoucký útočník mohl vzhledem k tomu, že Broše zranil, dostat až desetizápasový trest. Protože však nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán, vynechá nuceně pět zápasů. Do sestavy Kohoutů se Dlouhý může vrátit 14. prosince v utkání 30. kola extraligy proti Kometě Brno.