Extraligový zápas chytal naposledy před sedmi měsíci. Po nevydařeném angažmá v Hradci Králové, respektive v Pardubicích, se brankář Jan Růžička vrátil domů do Mladé Boleslavi. Tady si na svou šanci musel počkat do pátého kola. Ta přišla v zápase proti Karlovým Varům. A hned z toho byla výhra s čistým kontem. „Byl to pro mě hodně emotivní návrat na domácí zimák. Vrátil jsem se po roce, který nebyl pro mě ideální a věděl jsem, že budu muset o každou šanci zabojovat. Dneska ten zápas přišel a jsem strašně rád, že jsme to doma zvládli za tři body,“ hlásil po vítězném utkání mladoboleslavský odchovanec.

Jak bylo těžké ubránit největší zbraň Varů, a sice přesilové hry, které měly čtyři?
Dneska jsme to výborně vyblokovali. Myslím, že některé fauly jsme udělat nemuseli, na to se ještě musíme podívat. Ale kluci, kteří chodí na oslabení, odvedli skvělou práci. Co jsem viděl, tak jsem chytil, co jsem neviděl, pochytali spoluhráči.

Takže se nedá říct, že tam byla nějaká situace, kdy vám bylo nejhůř?
Asi ve třetí třetině, když jsme si to začali zbytečně komplikovat sami a dovolili jsme Varům držet se u nás ve třetině. Na druhou stranu jsme je ale do nějakých vyložených šancí nepouštěli.

Jak jste viděl přes celé hřiště jediný gól zápasu, který padl vlastně po jediné větší chybě v celém utkání?
Moc chyb se v dnešním hokeji už nedělá. Všechny týmy se dobře znají, navíc se hodně používá video a připravuje se na soupeře. Pak chyby mohou rozhodnout, jako to dnes pomohlo nám.

Jaké to bylo připravovat se na návrat?
Na ten zápas jsem se těšil od doby, kdy jsem se dozvěděl, že o mě Boleslav stojí. V minulém týdnu jsem se dozvěděl plán pro brankáře s tím, že budu chytat doma proti Varům. Jsem rád, že to bylo poprvé doma, navíc jsem tady nechytal ani jeden přípravný zápas. Po dlouhé době doma, přišli i rodiče, těšil jsem se na fanoušky, takže pro mě to byl extrémně emotivní zápas a se sladkým koncem. Za ten rok jsem si něco prožil a jsem rád, že jsem zpátky doma. Teď chci splácet důvěru, kterou do mě vedení vložilo.

Změnil jste něco v létě v přípravě?
Neměnil jsem nic. Já jsem byl v hlavě přesvědčený, že ty roky, které jsem odchytal tady v Boleslavi nebyly náhodné. Že to prostě jeden nepovedený rok nemůže změnit. Nezačal jsem o sobě pochybovat, pořád jsem věřil, že jsem kvalitní gólman a že to chytat můžu. Nerad bych dělal závěry po jednom zápase, ale když dostanu další zápasovou šanci, tak zase budu dělat maximum, abych důvěru splatil, abychom byli jako tým úspěšní.

Rozchytat jste se byl i v Chance lize za Slavii, pomohlo vám to?
Ten nápad byl více méně z mojí hlavy. Když jsem se dozvěděl, že bych měl jít proti Varům, tak jsem poprosil o jeden zápas za Slavii. Ono se to nezdá, ale jak čas plyne, tak by to byla dlouhá doba bez zápasu. Chci poděkovat Slavii, že jsem si mohl za ně zachytat. Když se naskytne další šance za ně naskočit, tak pojedu rád, protože nic prostě nemůže nahradit zápasovou praxi.

Oslavy hokejistů Mladé Boleslavi po výhře nad Karlovými Vary | Video: Deník/Jaroslav Bílek