V Mladé Boleslavi se utkají týmy ve zcela rozdílném rozpoložení. Zatímco Bruslaři čtyřikrát za sebou prohráli a už šest utkání čekají na tříbodový zisk, Pardubice zvítězily šestkrát v řadě. Mimořádný náboj bude mít utkání pro trenéra Dynama Radima Rulíka, jenž v předešlých čtyřech sezonách působil v Mladé Boleslavi.

"Trošku se nám mění sestava, protože se zranil Peter Čerešňák a nebude moct nastoupit, takže jako šestý obránce nastoupí Ondřej Chabada z juniorky. Do útoku by se naopak po zranění měl vrátit Tomáš Zohorna," řekl Rulík, jenž věří, že do listopadové přestávky bude tým pokračovat v dobrých výkonech. "V Boleslavi to ale nebude jednoduché. Domácí jsou bruslivý a nebezpečný tým. Řekl bych, že to bude podobně těžké jako v Třinci nebo v Brně," uvedl.

Ilustrační foto
Budějovice nevyhrály dvanáct zápasů. Než si podaly Bruslaře

Cestou k úspěchu je vyrovnat se Bruslařům v agresivitě a pohybu. "Mají výborně trénované a kondičně připravené mužstvo. Vstup do ligy měli výborný. Hráli jsme s nimi v přípravě i v lize a ještě jsme je neporazili. Budeme tak mít obrovskou motivaci utkání zvládnout," dodal Rulík.

Středočeši se spíše než návratem svého bývalého trenéra zabývají problémy s produktivitou. V šesti posledních utkáních vstřelili jen sedm gólů a také proto doma prohráli třikrát za sebou. "Herní projev je dobrý, vytváříme si příležitosti, kluci makají, ale nelepí nám to v koncovce. Prohráli jsme, ale jdeme dál," řekl kouč Ladislav Čihák po nedělní prohře 0:3 v Českých Budějovicích.

Úterní utkání začíná v 17.30 hodin.

Krajská liga, 5. kolo: HK Kralupy - HC Junior Mělník (6:1), hráno 8. října 2022.
Krajská liga: Rakovník poprvé padl, neporažené už zůstávají jen Kralupy