Hodně divokou třetí třetinu si prožili hokejisté BK Mladá Boleslav na závěr své čtyřzápasové venkovní anabáze.

Z ní se nakonec do města automobilů vrací se ziskem devíti bodů z možných dvanácti. Po výhrách v Mostě, Ústí nad Labem a Haviřově totiž nestačili včera na domácí olomoucké kohouty.

Ti tahali během zápasu za delší konec, Boleslav ale dokázala dvakrát jejich náskok stáhnout. Už v první třetině si domácí vytvořili dvoubrankový náskok. Po třech minutách hry otevřel skóre po závaru Vodný. Za deset minut zvýšil domácí vedení dorážkou Ostřížek.

Lídr I. hokejové ligy se rozjížděl pomaleji. Před polovinou zápasu snížil na dostřel jediného gólu Radan Lenc, po přihrávce hádejte koho…

Další branky padaly ve třetí třetině. V přesilovce vyrovnával na 2:2 Tomáš Nouza. Za dvě minuty už ale vedla domácí Mora. Bartoňovu střelu od modré tečoval před Valentem Knotek a domácí opět vedli. Vedení jim však vydrželo pouhou minutu a půl. Pak Lenc oplatil kapitánovi Výbornému asistenci a nejproduktivnější hráč soutěže vyrovnal.

Když už se zdálo, že souboj dvou barážových aspirantů dospěje do prodloužení, najel si do mezikruží domácí kapitán Bartoň a dělovkou do šibenice poslal domácí potřetí v zápase do vedení.

Na něj už nedokázali Bruslaři odpovědět. Naopak to byli oni, kdo ještě jednou inkasovali. Pojistku na domácí výhru přidal minutu před koncem zápasu Herman.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 5:3

Branky a nahrávky: 4. Vodný (Diviš, Jergl), 13. Ostřížek (Kucharczyk), 49. Knotek (Bartoň), 58. Bartoň (Knotek), 60. Herman (Janáček) – 28. Lenc (Výborný), 47. Nouza, 50. Výborný (Lenc). Rozhodčí: Přikryl, Jeřábek ml. – Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1.
Olomouc: Halász – Cartelli, Ondrušek, Janáček, Jaroměřský, Bartoň, Staněk, Houdek – Pekr, Řípa, Kindl – Kucharczyk, Ostřížek, Herman – Rác, Knotek, Selingr – Jergl, Diviš, Vodný.
Boleslav: Valent – Němeček, Toman, Broš, Ovčačík, Jindra, Protivný, Bernad, Kurka – Nouza, Výborný, Lenc – Mikulík, Broš, Klimenta – Musil, Vrbata, Starý – Jiránek, Loskot, Frolík.