BK Mladá Boleslav – HC Kometa Brno 1:0

Fotbalovým výsledkem skončil hokejový zápas extraligy mezi Mladou Boleslaví a brněnskou Kometou. Domácí fanoušky ale vůbec nemuselo mrzet, že v utkání viděli pouze jeden jediný gól. Ten totiž padl právě do brněnské branky.

Ve 45. minutě se o něj postaral boleslavský útočník Lukáš Žejdl. „Já jsem tam prohrál buly, ale Kuba Klepiš skvěle vystihl jejich rozehrávku a poslal mě do šance. Pak už stačilo jenom trefit," komentoval vítězný a nakonec i jediný gól zápasu jeho střelec.

Malé číslice v zápise o utkání jsou nejen v kolonce vstřelených branek, ale také udělených trestů. Hokejisté Komety byli na trestné lavici dvakrát, domácí Bruslaři dokonce jenom jednou. A to ještě pět minut před koncem zcela zbytečně za příliš mnoho hráčů na ledě. „To byla hodně zbytečná chyba, která nás mohla stát tři body. Musíme se ještě podívat na video, kdo tam skončil navíc," zlobil se domácí asistent trenéra Boris Žabka. Jinak ale mohl chválit: „Samozřejmě to byl záměr nepouštět soupeře do přesilovek. Chtěli jsme se hlavně vyvarovat zbytečných faulů holí."

A pokračoval: „Dnes to byl týmový výkon a týmové body. A samozřejmě nás podržel brankář." Právě americký gólman Maxwell vychytal po příchodu z Pardubic už své druhé čisté konto. V předchozím průběhu sezony přitom Bruslaři neměli na svém kontě ani jeden zápas s nulou v zádech.

Proti Brnu to byla pro Maxwella nula vydřená. Čelit musel i trestnému střílení reprezentanta Marka Kvapila. Ten si sice položil boleslavského brankáře na led, ale přehodit ho nedokázal. Maxwell na poslední chvíli ještě stihl vykopnout puk betonem. „Tam se lámal zápas. Kdybychom prohrávali už by se nám to asi těžko otáčelo," komentoval jeden z klíčových okamžiků zápasu pozdější střelec gólu Lukáš Žejdl.

Pětadvacetiletý brankář se po zápase dlouho zdravil s domácími diváky. „Máme tady skvělou podporu od fanoušků, kteří nás neustále ženou kupředu. Tak jsem je chtěl potěšit ještě po zápase," řekla na adresu fans posila v boleslavském brankovišti.

Bruslaře čeká v neděli zápas ve Zlíně. V souboji desáté celku tabulky s jedenáctým půjde takříkajíc o šest bodů. A pro Boleslav o udržení klíčového desátého místa v tabulce. „Pro nás je teď každý zápas takové malé play-off. Ale Zlín to bude mít úplně stejně," přemýšlí nahlas útočník Boleslavi Lukáš Žejdl.