Při trefě na 1:1 neviděl gólman David Rittich pokus Michala Bulíře přes Jakuba Valského a při gólech Michala Birnera i Branka Radivojeviče v přesilovkách pět proti třem na 3:1 i 4:1 zase přes Lukáše Krenželoka.

„(Krenželok) tam stojí celou sezonu, když hrají přesilovku. Dělá to velice dobře. My jsme si to tam blbě rozebrali. Snad se ponaučíme a příště to bude lepší. Musím si přes něj ten puk najít. Dneska mi tam v momentě té střely šoupnul pr… do obličeje a padlo mi to tam," komentoval Rittich totožné clony před přesilovkovými trefami Bílých Tygrů.

Mladá Boleslav se na hru Liberce v početní výhodě připravovala, ale nenašla proti ní obranu. „Bohužel, nedá se nic dělat. Připravovali jsme se na to, ale pak jsme to přečetli trošku špatně. Zase si to rozebereme a přistoupíme k tomu jinak. Říkali jsme si to hned po zápase," uvedl Rittich.

Přestože Mladá Boleslav prohrávala už 1:4, dokázala v závěru také v přesilovkách zápas zdramatizovat. Na rozdíl jediné branky snížila ještě necelých devět sekund před koncem, z posledního útoku v pokračující početní výhodě umocněné power play ale už více nestihla. „Doufám, že nás to může nakopnout a můžeme do toho zápasu vstoupit jinak," věřil Rittich, že závěr pomůže jeho týmu do pátečního druhého duelu.

V hale mu připadalo šero, ale s podmínkami se podle svých slov musí vyrovnat všichni. „Mohli by trošku víc rozsvítit. Ještě k tomu nepomohly nějaké ty srandy tady. Byla mlha," uvedl Rittich. I útočník Tomáš Urban přiznal, že hráči po úvodní světelné show nemají na úvod ideální podmínky. „Pak se tady deset minut nedá dýchat z toho kouře, ale to patří k play off, na to se nemůžeme vymlouvat," řekl.

V atmosféře vyprodané Home Credit Arény si ale také vybavil své působení v dresu Bílých Tygrů, odkud loni v létě do Mladé Boleslavi zamířil. V roce 2012 zažil také tažení do semifinále. „Zavzpomínal jsem si, jak jsem tady řádil s Petrem Nedvědem," přiznal Urban.

Podle 202 centimetrů měřící ofenzivní opory Mladé Boleslavi se zápas zlomil v neprospěch jeho týmu definitivně při dvou inkasovaných gólech v oslabeních tří proti pěti.

„Liberec je v tom silný. Bohužel tam byly dvě střely od modrý, to rozhodlo. Musíme si to víc pohlídat a víc vylehávat střely, aby to tam neprošlo tak čistě," hledal recept na ubránění. „Ale jsou hratelní, budeme se snažit nastoupit zítra jako jiné mužstvo a snažit se to urvat," dodal Urban.