Hokejisté Pardubic zvítězili ve 14. kole extraligy nad Mladou Boleslaví 5:1 a zlomili tak třízápasovou sérii porážek. První výhru a zároveň i premiérový bodový zisk tak ve čtvrtém duelu od svého jmenování slaví nový pardubický trenér Richard Král. Východočeši rozhodli zápas už v první desetiminutovce, ve které využili všechny tři nabídnuté přesilovky. Mladá Boleslav už osm utkání za sebou střídá pravidelně výhry a porážky.

„Do zápasu jsme nevstoupili dobře; v osmé minutě jsme měli už tři vyloučené a tři inkasované góly. Soupeř sehrál přesilovky výborně. Těžko jsme se z toho zvedali, přesto se nám podařilo vyhrát druhou třetinu a snížit na 3:1. Do třetí části jsme ale vstoupili ve třech a Pardubice nás potrestaly čtvrtým gólem. S herním projevem nejsme nespokojení," připustil trenér poražených Marian Jelínek.

Mladá Boleslav se hned v úvodu utkání vrhla do útoku a po deseti vteřinách měl šanci Jarůšek. Další minuty ale patřily výhradně domácím. Dynamo dostalo k dispozici tři přesilovky a všechny využilo. Ve druhé minutě potrestal Rittichovu špatnou rozehrávku střelou do prázdné branky Nahodil. Nejistý start mladoboleslavského gólmana pak využil i bekhendovou střelou Tybor. Perfektní nástup dokonaly Pardubice v čase 7:27, když se zblízka podruhé trefil Nahodil.

Od čtvrtého gólu hosty zachránila tyčka, která zvonila po tečované střele Redenbacha. Až poté se Boleslav vzchopila a solidní možnost na snížení promarnil Pacovský.

„Šli jsme do zápasu s tím, že Pardubice mají kvalitní mužstvo. Měli jsme nějakou taktiku, ale ty tři góly v oslabení ji změnily. Museli jsme pak hrát jinak. Nemůžeme z tohoto zápasu dělat závěry. Předtím se 13 utkání odehrálo perfektně, teď se jeden nepovedl, musíme jet dál," snažil se na porážku rychle zapomenout hostující forvard Lukáš Pabiška.

I druhou část začali lépe hosté a znovu se do šance tlačil Jarůšek, ovšem mířil jen do Maxwella. Snaha Středočechů přinesla výsledek v polovině zápasu, když se po dlouhém obléhání pardubické branky prosadil důrazný Pabiška.

Tentýž hráč mohl snížit na rozdíl jediné branky, ale při přesilovce tentokrát na Maxwella nevyzrál. Neúspěchem skončil také tvrdý pokus Bárty. Ve 37. minutě skončil zápas pro Látala, který kolenem nešetrně fauloval Tybora. Pardubice si v pětiminutové přesilovce dlouho nevěděly rady, o její část se navíc připravily vlastním přestupkem. Až v závěru druhé části trefil Rolinek tyč.

Dynamo dlouhou výhodu nakonec přece jen využilo na začátku třetí třetiny. Pomohl jim k tomu další faul hostů a přesilovka pět na tři. Po střele Štajnocha a odrazu puku od zadního mantinelu se nejrychleji zorientoval Redenbach. Boleslav pak promarnila přesilovou hru, po jejím skončení navíc neuhlídala Štajnocha, který se vracel na led, a ten zakončil únik ranou mezi Rittichovy betony.

Při další početní výhodě hostů pálil z dobré pozice Pacovský, ovšem trefil jen Maxwella do masky. Pardubice závěrečné minuty kontrolovaly a držely hru daleko od své branky, dobré možnosti navíc nevyužili Svoboda a Moučka. Na prvním úspěchu pod trenérem Králem to už ale nic nezměnilo.

„Na začátku zápasu se k nám konečně přiklonilo štěstí a dali jsme šťastný gól. Pak jsme dobře sehráli přesilovky a dostali se do vedení 3:0, což jsme potřebovali. Druhá část nebyla dobrá, protože hráči měli pořád trochu strach, co by se stalo, kdybychom inkasovali. Naštěstí jsme dostali jen jeden gól. Když jsme pak dali na 4:1, tak bylo asi rozhodnuto a začal jsem věřit, že to udržíme," zhodnotil duel trenér Král.

„Jsme za toto vítězství hrozně rádi, čekali jsme na něj hodně dlouho. Doufali jsme, že už to vedení udržíme. Jednak kvůli lidem, kterých chodí pořád hodně, a také kvůli vlastnímu sebevědomí," prohlásil útočník Lukáš Nahodil, jeden z domácích hrdinů. V utkání si připsal tři kanadské body za dva góly a asistenci.