Za dalším vítězstvím Boleslav vykročila rázně. Už po necelých pěti minutách vedla díky dorážce důrazného Mária Luntera a šikovné teči Martina Ševce o dva góly.

„To tak vyplynulo z té situace, narazil jsem to, pokračoval jsem v jízdě. Říkal jsem klukům, že jsem to asi okoukal v Třinci od Zadiny,“ popsal Ševc s nadsázkou pro sebe netypickou akci, při níž tečoval střílený pas Najmana nad rameno brankáře. Velezkušený kapitán Bruslařů byl vůbec při chuti, v první třetině stihl po akci Šidlíka ještě jednu gólovou střelu a zvýšil už na 3:0.

Trochu stranou pozornosti zůstalo sympatické gesto fair play v podání domácího Stránského. Ten odvolal signalizovaný trest pro olomouckého Buriana. Přesilovku si Bruslaři zahráli až po chvilce, ta se jim ale nevyvedla.

Další gól přidali až v prostřední části. A zase u toho byl Ševc, který posunul puk do útočného pásma na Davida Šťastného. Domácí snajpr opět demonstroval, že letos hraje v obrovské pohodě. Šikovně si obhodil Dujsíka a precizním blafákem vyhnal Konráda z olomoucké branky. Slovenský gólman Mory přepustil své místo kolegovi Lukášovi.

Ten dokázal drtivou domácí ofenzivu přibrzdit. V prostředním dějství už za svá záda puk nepustil. Na druhé straně ale neuspěli ani jeho kolegové, kteří pravidelně naráželi na pozorného Krošelje. Po čtyřiceti minutách tak vedla Boleslav 4:0.

Lukášova neprůstřelnost ale nevydržela, domácí ji zlomili sedm a půl minuty před koncem. V přesilové hře po nahrávce Jääskeläinena zpoza branky zatloukl puk pod břevno Radim Zohorna a dál navýšil náskok Bolky.

Čistý štít neudržel ani Krošelj v domácí kleci. Při hře čtyři na čtyři ho překonal Jakub Valský, který do jeho protipohybu šikovně tečoval ránu obránce Valenty. Olomouc tak na poslední chvíli alespoň kosmeticky zmírnila výsledek a ve druhém vzájemném duelu už Boleslavským nulu vzadu nepovolila.

Poslední slovo ale měli přeci jen domácí. Osm sekund před sirénou završil půltucet v olomoucké síti Martin Pláněk, který si sjel mezi kruhy na pas Najmana a propálil Lukáše pod vyrážečkou.

Boleslav natáhla sérii výher jednoznačným způsobem a hezky se naladila na pátek. V dalším utkání totiž zajíždí na své až prokleté místo – liberecký led. Na hřišti úhlavního rivala vyhráli Středočeši naposledy před deseti lety…

Hodnocení trenérů:
Pavel Patera: „Do zápasu jsme vstoupili dobře, dali jsme tři krásné góly. Ve druhé třetině jsme od půlky zápasu trochu polevili a Olomouc nás tam zatlačila, ale brankář udržel čisté konto, měl tam spoustu těžkých zákroků a to rozhodlo. Po dvou třetinách byl stav 4:0 a po tom závěru jsme si to pohlídali.“

Jan Tomajko: „Špatně jsme do toho vstoupili, Boleslav tu první třetinu vyhrála 3:0. Ve druhé třetině jsme se trošku zlepšili, měli jsme i nějaké šance, ale stejně jsme ji prohráli 0:1. Boleslav byla prostě v zápase lepší, byla i produktivnější. Proměnila své šance, my jsme nevyužili skoro nic."

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 6:1 (3:0,1:0,2:1)
Branky a nahrávky: 4. Lunter (Šťastný, Allen), 5. Ševc (Najman), 14. Ševc (Šidlík, R. Zohorna), 24. Šťastný (Ševc, Cienciala), 53. R. Zohorna (Jääskeläinen, Šťastný), 60. Pláněk (Najman, Jääskeläinen) – 57. Valský (Valenta, Kusko). Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Ganger, Klouček. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Bez diváků.
BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Šidlík, Ševc, Allen, Pláněk, Bernad, Fillman, Moravec – Lunter, R. Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Cienciala, Bičevskis.
HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Valenta, Škůrek, Vyrůbalík, Dujsík, Ondrušek, T. Černý, Rašner – Burian, J. Knotek, Bambula – J. Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Valský – Tomajko, Kusko, Gřeš.