Naposledy Mora nasázela soupeři pět branek za jednu třetinu 3. října 2014. Vítkovice tehdy rozstřílela 9:1, prostřední dějství skončilo 5:0. Přitom domácí vyslali na soupeře ve druhé třetině jen sedm střel!

„Někdy to tam napadá. V minulém zápase v Liberci jsme zase měli spoustu neproměněných šancí. Tentokrát padly první dva góly skoro z ničeho,“ pokrčil rameny olomoucký trenér Jan Tomajko.

Gólový festival odstartoval hráč, od kterého se to rozhodně nečekalo. Adam Rutar ve svém 150. utkání v olomouckém dresu zapsal první kanadský bod v tomto extraligovém ročníku. Hned za 24 sekund tečoval střelu Rašnera Lukáš Nahodil – 2:0. „Do té doby, než nám tam spadly dva laciné góly, to byl od nás slušný výkon. Pak se to na nás podepsalo,“ kroutil hlavou hostující trenér Richard Král.

Že může podle pravidel platit i gól do posunuté brány, ukázala 27. minuta. Konrád sice ještě před zakončením Ondřeje Romana posunul bránu, puk by ale v dané situaci skončil podle sudích v bráně i tak, a proto bylo sníženo.

Mora pak těžila ze dvou bleskově využitých přesilovek. Tu první po osmi sekundách a krásné kombinaci využil Michal Kunc, tu druhou pak po šestnácti sekundách laserově přesnou střelou Jakub Navrátil. „Měli jsme oslabení a dostali třetí gól. Od té doby byli domácí lepší a zaslouženě zápas vyhráli," měl jasno kouč Boleslavi.

„Snažili jsme se od začátku hrát více zezadu, aby Boleslav neměla tolik přečíslení jako v předešlém utkání Liberec. Dařilo se nám to a vedení 2:0 pro nás znamenalo uklidnění. Myslím si ale, že rozhodl třetí gól. Pak jsme hráli dobře a byli jsme v klidu,“ pochvaloval si Jan Tomajko.

Kohouti dokázali ve 37. minutě zužitkovat i signalizovanou výhodu, svůj první gól v sezoně si připsal i defenzivní specialista Jan Švrček. Bylo to 5:1. „Přesto jsme si chtěli zachovat pokoru. Nemůžeme hrát za takového stavu nahoru a dolů. Vedli jsme 5:1, zápasy jdou rychle po sobě a mohlo to skončit klidně třeba 5:4. Pak bychom ze zápasu neměli dobrý pocit,“ prozradil Tomajko.

Svůj osmý gól v sezoně ve třetí dvacetiminutovce přidal ještě Jan Bambula, sedmizápasové čekání na vstřelenou branku ukončil i Jakub Orsava. Plecharéna si užila mexickou vlnu, skandování „deset, deset“ i tradiční děkovačku. Mora vyhrála osmý z posledních devíti domácích zápasů.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 7:1 (0:0, 5:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. Rutar (Navrátil), 25. Nahodil (Rašner, Bambula), 27. Kunc (Kusko, Navrátil), 28. Navrátil (Řezníček, Kunc), 37. Švrček, 45. Bambula (Sirota, Káňa), 54. Orsava (Klimek, Černý) – 27. O. Roman (Lintuniemi). Rozhodčí: Kika, Cabák – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 4 156.

Olomouc: Konrád – Ondrušek, Rašner, Sirota, Řezníček, Švrček, Černý, Rutar – Kunc, Macuh, Navrátil – Káňa, Nahodil, Bambula – Kusko, Knotek, Orsava – Klimek, Anděl, P. Musil. Trenéři: Tomajko a Petrovický.

Mladá Boleslav: J. Růžička (27. F. Novotný) – Pyrochta, Bernad, Čech, F. Pavlík, Gewiese, Lintuniemi, Jánošík – Skalický, Fořt, Rohlík – Malát, O. Roman, Krivošík – Dvořáček, Hradec, Rohdin – Malínek, Pitule, Závora. Trenéři: Král, Pletka a Havíř.