Odchovanec benáteckého hokeje Radim Šimek prodloužil smlouvu ve slavné kanadsko-americké NHL. Ta je ale od 12. dubna přerušená, a tak je sedmadvacetiletý obránce v Čechách. Domů se ale vrátil s novou smlouvou. Jeho tým San José Sharks s ním totiž prodloužil o čtyři roky. Jenže jak to přesně bude dál ani sám Šimek netuší: „Podepsal jsem sice novou čtyřletou smlouvu, ale nikde není napsáno, že začne nová sezona. Liga teď navíc ztrácí dost peníze, protože nejsou zápasy, diváci, nic…“

Bek, který své extraligové zápasy odehrál v dresu Liberce, má za sebou tři roky v zámoří. V první sezoně si NHL nezahrál, ve druhé přišlo po 41 zápasech vážné zranění kolene a třetí sezona, ta aktuální, zřejmě zůstane nedohraná. Šimek přišel do NHL jako nedraftovaný volný hráč, když v květnu 2017 uzavřel se Sharks roční smlouvu. Od té doby odehrál v základní části 88 zápasů a připsal si 18 bodů za tři góly a 15 nahrávek. V probíhajícím ročníku nastoupil do 47 utkání a zaznamenal devět bodů (2+7).

O přerušení soutěže se dozvěděl při sérii venkovních zápasů. Tým se vrátil do San José. „Přišel nám mail, že sezona začne tak za 6 až 8 týdnů a že můžeme letět domů, takže jsme během dvou dnů vyklidili byt a začali jsme shánět letenky, abychom se vůbec dostali do Čech.“ Ve spojení s klubem je momentálně prostřednictvím sociálních sítí. Konkrétní informace Šimek ale zatím nemá.

Žraloci nezveřejnili finanční podmínky kontraktu, Šimek by se měl ale podle informací serveru capfriendly.com vydělat celkem devět milionů dolarů (přes 200 milionů korun).

Sedmadvacetiletý Šimek si díky nové smlouvě výrazně polepší a nestane se tak nechráněným volným hráčem. Současný dvouletý kontrakt, který vyprší po sezoně, mu zajišťoval celkový příjem 1,35 milionu dolarů. „Radim byl během posledních dvou sezon nedílnou součástí obrany našeho týmu," uvedl generální manažer klubu Doug Wilson. "Jeho styl hry je kombinací dobré defenzivní práce ve spojení s fyzickou hrou, navíc je šikovný při práci s pukem. Jsme rádi, že bude patřit k jádru tohoto mužstva," dodal Wilson.