BK Mladá Boleslav – Rytíři Kladno 6:2

Hokejisté Mladé Boleslavi zvládli i druhý domácí zápas s Kladnem v barážové skupině a opět nastříleli soupeři šest branek. I když nakonec jich vlastně vstřelili pouze pět. Za stavu 4:2 totiž vyhodil Radan Lenc puk při soupeřově hře bez brankáře do útočného pásma, kde jej dojížděl Tomáš Klimenta. Před odkrytou brankou však byl faulován a rozhodčí Minář uznal technický gól. Sám Lenc pak přidal v samotném závěru ještě jeden gól.

Domácí tým byl v první třetině lepším týmem. Kladno paradoxně hrozilo nejvíc při svém oslabení. Při dvou domácích přesilovkách nebezpečně pálil Eberle, Valent však byl připraven. Skóre se poprvé měnilo při první početní výhodě. Milan Toman, který se do sestavy Bruslařů vrátil po třízápasové pauze, nastřelil před brankou stojícího jmenovce Mikulíka tak šťastně, že od jeho výstroje doplachtil puk obloučkem až za Cháberova záda. „Už před zápasem jsme si dělali s Milanem srandu, jestli mě nechce před brankou trefit a podívejte, jak to vyšlo," komentoval úvodní šťastnou trefu Milan Mikulík, jenž vyhrál střeleckou tabulku prvoligového play-off, ale v baráže se ne a ne trefit.

Druhá třetina byla ve znamení zatloukání hřebíčků do kladenské extraligové rakve. Bruslaři totiž v prostřední části hry přidali hned tři přesné zásahy. Nejprve ujel sám na Cháberu Látal a střelou mezi betony uspěl. Následovala střela od modré Jana Starého, která zapadala k tyči kladenské branky a definitivně Cháberu (podruhé v baráži a podruhé na boleslavském ledě) vyhnal z branky dorážkou Pavel Musil. Kladno také zahrozilo, ale oba závary před svou brankou Valent za pomoci obránců dokázal vyřešit. „Boleslav byla lepší už od první třetiny. Nepouštěli nás přes střední pásmo a vůbec jsme nebyli ve hře," hodnotil hostující kapitán Pavel Patera.

Jeho tým to ještě zkusil ve třetí třetině. A přišlo i snížení. Nejprve ujel obraně Dalecký a šest minut před koncem využil přesilovku Havlíček. A Kladno vycítilo šanci. „Je hrozně těžké odehrát každý druhý den tak těžké utkání bez zaváhání. Ale zvládli jsme to," hodnotil třetí třetinu boleslavský útočník Martin Látal. Souhlasil s ním i Milan Toman: „Měli jsme to pod kontrolou." Definitivní klid však přinesl na domácí hole až technický gól Radana Lence.
Boleslav má společně s Olomoucí, která vyhrála na ledě Chomutova 3:1, na čele pětibodový náskok na třetí Chomutov, Kladno už ztrácí bodů devět. „Teď už je to hodně z říše snů, nebo nějaké shody náhod, pokud ještě nějaká šance vůbec je. Musíme ale v sobě prostě najít všechny zbytky, a dát je do boje," komentoval situaci hostů jejich kouč Jiří Čelanský. „Dnes jsme prostě hráli jenom deset minut, to nemůže stačit," dodal ještě k průběhu zápasu.

Spokojený byl logicky jeho protějšek z boleslavské střídačky Marián Jelínek: „Odehráli jsme možná dvě nejlepší třetiny. Úmyslně říkám dvě." „Na náskok se nedívám. Dívám se dopředu, až budeme mít tolik bodů, abychom postoupili, bude to hotové. Teď máme čtrnáct bodů a ty na postup stačit nebudou," řekl Jelínek.

Branky a nahrávky: 8. Mikulík (Toman, D. Výborný), 22. M. Látal (Žabka, Bohunický), 32. Starý (M. Látal), 35. Musil (M. Látal, Bohunický), 58. Klimenta (technický gól), 60. Lenc (Broš, Klimenta) – 45. Dalecký (T. Kaberle, Eberle), 54. Havlíček (Patera, M. Hořava). Rozhodčí: Lacina, Minář – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 3980.
Boleslav: Valent – Toman, Němeček, Jindra, Ovčačík, Bohunický, Žabka, Kurka – Pabiška, D. Výborný, Mikulík – Klimenta, Broš, Jarůšek – Starý, Musil, M. Látal – Kubica, Vrbata, Lenc.
Kladno: Chábera (35. Cikánek) – Kolářík, T. Kaberle, Gutwald, P. Hořava, Majeský, David Růžička – Tenkrát, Machač, M. Hořava – Zagrapan, Dragoun, Kuchler – Dalecký, Patera, Eberle – Strnad, Havlíček, Bajaruns – Šilhavý.