Jako by Boleslavští byli zezačátku trochu pod tlakem té nepříznivé bilance. Liberci se úvod utkání povedl na výbornou a jeho aktivita byla odměněna první trefou. Michal Bulíř v přesilové hře dorazil za Krošeljova záda ránu Filippiho.

Odpověď hostů na sebe ale nenechala dlouho čekat. Také v přesilovce vybídl Zbořil parádním pasem ke skórování zapomenutého Mária Luntera, který zblízka zvedl puk přes brankáře Kváču. A jen minutu a půl nato už Bolka vedla, překvapivou ranou z otočky nachytal domácího gólmana Maris Bičevskis a připsal si první letošní gól.

Ve druhé třetině zase dokázali otočit skóre Tygři. Nejprve na 2:2 vyrovnal Kryštof Hrabík, který na brankovišti prodal svůj důraz a dotlačil volný puk za čáru. Do vedení poté poslal domácí tým obránce Tomáš Havlín, který se parádně trefil z pravého kruhu. I pro něj to byla premiérová trefa sezony.

Po srovnání sahala třetí boleslavská lajna. Flynn ale trefil tyčku a vzápětí mohl po další jeho ráně dorážet do odkryté branky Kousal, ale puk se mu zasekl pod bruslemi. Pak Flynn v další pozici pálil jen do Kváči.

V závěru třetiny byl potom vyloučen kapitán Boleslavi Martin Ševc, kromě menšího trestu mu sudí udělili i osobní tresty a lídr hostujícího celku tak utkání nedohrál.

Na jeho místo nastoupil David Moravec, který si v sedmnácti letech odbyl extraligovou premiéru. I s ním v sestavě se Boleslav tlačila za srovnáním a ve třetí části byla aktivnějším týmem. Hodně blízko byl tři minuty před koncem Lunter, ale zblízka trefil jen Kváčův beton.

Liberecký gólman pak skoro zázračně vyčapal i šanci Šťastného. V poslední minutě zkusili Bruslaři hru v šesti bez brankáře, ale obranný blok Tygrů už nezlomili.

Dlouhá vítězná série Boleslavi se tak zastavila na čísle sedm. Naopak trvá série nezdarů na libereckém ledě. Pod Ještědem boleslavští hokejisté nevyhráli už deset let. Na vítěznou vlnu se tým trenérů Rulíka a Patery může vrátit hned v neděli, kdy hraje v Karlových Varech.

Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Bulíř (Filippi, Birner), 23. Hrabík (Průžek), 27. Havlín (Birner, Filippi) – 13. Lunter (A. Zbořil, Flynn), 15. Bičevskis (Bernad, Cienciala). Rozhodčí: Hodek, Kika – Kajínek, Hynek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Bez diváků.

Bílí Tygři Liberec: Kváča – Šmíd, Knot, Rosandić, Havlín, Derner, Kolmann, T. Hanousek – Birner, Filippi, Lenc – A. Musil, Bulíř, R. Pavlík – T. Rachůnek, P. Jelínek, J. Vlach – Průžek, Hrabík, Pekař.
BK Mladá Boleslav: Krošelj – Šidlík, Ševc, Allen, Pláněk, Bernad, Fillman, Moravec – Lunter, R. Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Cienciala, Bičevskis.