Hokejisté Třince a Litvínova, nejlepších dvou celků základní části, si mohou v pátek před svými diváky zajistit postup do semifinále extraligy. Oceláři proti Mladé Boleslavi budou mít první mečbol, Litvínov čeká v souboji s Pardubicemi už druhý pokus sérii uzavřít a dovršit postup mezi nejlepší kvarteto.

Třinečtí, kteří v posledních týdnech bojovali se zdravotními potížemi řady hráčů, zatím v play off nijak neoslňují. Ale vítězí, byť pokaždé jen o gól. „My jsme za takto ubojované a vydřené zápasy rádi. Mají možná i větší cenu než výhra o tři čtyři branky," prohlásil asistent trenéra Václav Varaďa. Mimo hru je Rufer.

Favorit se přes slibné vedení 3:1 na zápasy drží na pozoru. „Boleslav jako kdyby to měla v názvu – Bruslařský klub. Hodně bruslí a tu hru nám tím hodně znepříjemňují. My bychom možná občas měli hru více uklidnit, udržet puk a nechat je vybruslit. Potom je přehrajeme. Ale musíme být zároveň rychlí jako oni a také tak tvrdí. Samo to nepřijde," řekl útočník Jiří Polanský.

Mladoboleslavští se ještě necítí jako poražení a vyřazení. „Mužstvo hrozně chtělo uspět v tom minulém zápase, protože by to znamenalo jistotu, že si naši diváci užijí doma ještě další utkání. Uvidíme, zda se nám to ještě podaří. Cenné pro nás je, že hrajeme se soupeřem vyrovnané zápasy. V Třinci chceme předvést kvalitní hru s dobrým bruslením. Bude to především o psychických silách, ale já věřím, že tam určitě nepojedeme jako jehňátka na porážku," uvedl kouč Marian Jelínek.

„Nechceme určitě ještě dopustit konec sezony, protože pro nás každý zápas navíc, co s Třincem urveme, bude pro nás něco úžasného. Třinec válcoval celou ligu a byl dlouho první s velkým náskokem, tak proč je nepotrápit ještě víc," řekl obránce Matěj Stříteský.