Celek od Jizery šel v první části do dvougólového vedení zásluhou první formace, trefili se Adam Najman a Lukáš Pabiška. Půl minuty před první sirénou vstřelil kontaktní gól ústecký zadák Karel Klikorka, který reprezentoval na juniorském mistrovství světa a stejně jako benátecký Pabiška letos naskočil v extralize za Mladou Boleslav.

„V první třetině si myslím, že jsme jasně dominovali. Soupeře jsme k ničemu nepustili, měli jsme i spoustu šancí, které jsme ještě nevyužili,“ zhodnotil úvodní periodu kouč Benátek Valdemar Jiruš.

Zápas se stále za stavu 1:2 přehoupl do druhé poloviny. Až potom se začaly dít věci. Domácí tým dvěma slepenými góly otočil, jenže netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. Jen půl minuty po trefě Matěje Hese srovnal na 3:3 Daniel Špaček. „Ve druhé třetině jsme k tomu přistoupili lehkovážně, soupeř se rozehrál a vyrovnal hru,“ nelíbilo se benáteckému kouči.

O výsledku se tak rozhodovalo ve třetím dějství. Na gól hostujícího Jakuba Rychlovského ještě domácí našli odpověď a srovnali zásluhou Jiřího Severy, přesto nakonec skončili bez bodu. Tři a půl minuty před koncem se po nahrávce Rychlovského z mezikruží trefil obránce Ondřej Buchtela a vystřelil Benátkám tři body.

„Ve třetí třetině jsme se vrátili k naší trpělivé a poctivé hře a v závěru jsme si počkali na zaváhání soupeře a dali jsme vítězný gól,“ pochválil Jiruš svůj tým za vydařený závěr utkání.

Hokejisté z města nad Jizerou tak zvítězili podruhé za sebou, tentokrát v Ústí poměrem 5:4, a zůstávají na pátém místě tabulky. Další utkání je čeká už v pondělí večer, kdy na svém ledě přivítají nejhorší tým soutěže, poslední Sokolov.

Slovan Ústí n. L. - Benátky n. J. 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 20. Klikorka (Severa, Vl. Brož), 30. J. Havel (Vildumetz, Vl. Brož), 33. Hes (Kružík), 46. Severa (Kružík) – 12. Najman (Pabiška), 15. Pabiška (Najman, Žůrek), 34. D. Špaček, 44. Rychlovský (R. Duda, Bukač), 57. Buchtela (Rychlovský, R. Duda). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 567.

Michal Konvalina