V kladenské sestavě se nakonec objevili v týdnu nemocní Bílek a Stach s Růžičkou, ale scházeli Lukáč s Hornou. Benátky přivezly několik borců z Liberce, kromě jiných brankáře Schwarze, druhdy ceněného beka Čakajíka nebo šikovné Víška, Plodka.

Domácí začali zápas v duchu loňských duelů s Benátkami. Už ve 4. minutě nechali Ordoše obkroužit klec a zasunout za Mensatora. Pak sice liberecké béčko nedalo nadějnou přesilovku, ale na konci první desetiminutovky využilo výborného přechodu do protiútoku a ještě mělo i štěstí, když si Wolfovu přihrávku srazil do vlastní brány bruslí Pitule.

Ale fotbalový moment Kladnu také nahrál, když po chvíli hezkou akci Daleckého zúročil zblízka zřejmě nohou Redlich a dal tak konečně svou první mistrovskou branku za A tým Kladna.

Jeho tým následně dost přidal, vynutil si přesilovku a za pouhých 6 vteřin ji využil po ráně Nashe dorážející Stach. V závěru měly ale šance zase Benátky, dvě velké propásl autor první rány Ordoš.

Zato druhá třetina přinesla hru Kladna takovou, za kterou by asi hartusil málokdo. Hráči se rvali o každou píď ledu a jediná škoda byla, že z velkého tlaku nevytěžili víc než jedinou branku, která navíc byla opět trochu šťastná. Růžičkovu od modré tečoval Strnad, puk vyletěl do vzduchu, spadl Schwarzovi na záda a ani padající Říha už jeho letu do branky nezabránil – 3:2.

Benátky si zavařily ještě víc na konci druhé části, kdy po zbytečné potyčce musely zahájit třetí dějství opět ve čtyřech, navíc přišlo další vyloučení a opět bleskově využitá přesilovka. Tentokrát hned po buly vymetl víko Rudovský, stačilo mu pouhých pět vteřin.

Jak využít přesilovku rychlostí Usaina Bolta, to předvedlo Kladno ještě jednou. V 51. minutě vypálil po devíti vteřinách od vyloučení Vlacha Víťa Bílek a Skuhravý (mimochodem v sobotu vyhrál snad všechny buly) zaclonil dokonale – 5:2.

A to už byli domácí rozjetí jako vagón. Další Rudovského bomba znamenala zvýšení na 6:2 a sedmnáct vteřin před koncem dokonal benáteckou zkázu prvním gólem v sezoně Kindl. 

Trenér hostů, ještě loni kladenský šéf Jiří Čelanský přiznal, že se mu zápas nehodnotí dobře, výsledek je pro jeho tým hodně nelichotivý. „Chtěli jsme hrát jednoduchý hokej, ale dařilo se nám to jen v první třetině. Pak se nám začal sypat písek po nohama hlavně nedisciplinovaností. Domácí proměňovali přesilovky, byl to jeden vykýř za druhým," přiznal muž, který na kladenské střídačce býval většinou klidný, ale v sobotu s hráči hodně komunikoval a neustále kreslil na tabulku v ruce náčrty herních situací.

I asistent kouče Kladna David Čermák přiznal, že na začátku byly Benátky nebezpečnější, ale byl rád, že se jeho tým rozehrál a duel nakonec jasně ovládal. „Pořád máme ještě zdravotní problémy, třeba David Stach trénoval v posledních dvou týdnech snad jednou a chodí jen na zápasy. Ale dostali jsme do hry, dali góly a jak už se tým rozjel, dával i hezké góly," těšilo Čermáka.

Vítězství je třeba s diváky patřičně oslavit ZDE

Rytíři Kladno – HC Benátky 7:2 (2:2, 1:0, 4:0), Branky: 12. Redlich (Dalecký), 18. Stach (Nash, Skuhravý), 37. Strnad (Růžička, Skuhravý), 43. Rudovský (Skuhravý), 51. Bílek (Nash), 54. Rudovský (Bílek, Nash), 60. Kindl – 5. Ordoš (Plodek), 9. Volf. Rozhodčí: Zubzanda - Šmika, Malý. Přesilovky: 7:11. Využití: 4:0. Diváků: 1721.

Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Kehar, Repe, Růžička, Zajíc, Gutwald – Dvořáček, Skuhravý, Pitule – Rudovský, Stach, Bílek – Dalecký, Kindl, Redlich – Čurda, Machač, Strnad.

Benátky: Schwarz – Čermák, Říha, Havlín, Čakajík, Kalina, Kajínek, Sobotka, Pabiška – Víšek, Volf, Huňa, Matějček, Plodek, Ordoš, Vlach, Lakatoš, Černoch, Miškovský, Havlas.