Přesilovky konečně vyšly - a to hned dvě ve třetí třetině. Díky nim porazili hradečtí hokejisté v 9. kole extraligy doma Mladou Boleslav 2:1.

Do 53. minuty však nemohl Hradec dát gól. Přitom v první třetině dostal šanci na přesilovku pět na tři. Dvojnásobnou výhodu měl jedenačtyřicet vteřin, jenže nebyl úspěšný, expardubického gólmana Brandona Maxwella neohrozil. V první část navíc domácí nezužitkovali ani dvakrát větší počet střel, než měli hosté…

Důležité chvíle přišly ve druhé třetině. Ve 34. minutě Hradečtí vůbec nezvládli obrannou práci, mezi obránci si našel místo Pavel Musil a jel sám na Patrika Rybára. Gólman jeho rychlou střelu nezastavil a hosté vedli. Uzdravená jednička se však vyznamenala minutu před koncem prostřední části, kdy slovenský brankář zvládl souboj při trestném střílení. Nevyzrál na něj reprezentant Petr Holík. Byl to klíč k vítězství.

Ve třetí třetině totiž přišla otočka, při níž Hradci pomohly přesilovky. V 53. minutě od modré čáry prostřelil Maxwella Blaž Gregorc a o tři minuty později se znovu v početní výhodě prosadil Rudolf Červený.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:1

Fakta - branky a asistence: 53. Gregorc (Koukal), 57. Červený (Cibulskis) – 34. P. Musil (Stříteský, Žejdl). Rozhodčí: Bejček, Kika – Pešek, Zika. Vyloučení: 2:7, navíc Holík (Ml. Boleslav) 10 min. OT. Diváci: 4479. Třetiny: 0:0, 0:1, 2:0.
Mountfield HK: Rybár – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený, Čáp – Vopelka, Koukal, Červený – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Cingel – Köhler, Dragoun, Šimánek – Jarůšek, Zigo, J. Dvořák.
BK Mladá Boleslav: Maxwell – Eminger, Hanzlík, Němeček, J. Říha, Hrdinka, Stříteský, Knot – P. Musil, P. Holík, Lenc – Urban, T. Knotek, Valský – Klepiš, Žejdl, Orsava – Pacovský, Najman, Martin Procházka.

Hokejová extraliga - další výsledky 9. kola: Brno – Vítkovice 5:1, Olomouc – Sparta Praha 2:3 pp, Zlín – Třinec 4:0, Plzeň – Jihlava 2:1 pp, Litvínov – Chomutov 2:3, Liberec – Pardubice 4:1.