V dosud pěti odehraných kolech hokejové extraligy dokázali Bruslaři z Mladé Boleslavi ve čtyřech bodovat, v jednom případě z toho byla těsná porážka. V šestém kole to ale hrubě nevyšlo – Boleslav prohrála ve Vítkovicích 0:4. Domácí Ridera jde navíc po zisku tří bodů do samého čela české nejvyšší soutěže.

Domácím přitom přibyl na marodku i ostrostřelec Peter Mueller a jeho absence byla dvě třetiny znát. Úvodních 44 minut totiž ovládli oba gólmani. Domácí Aleš Stezka nakonec neinkasoval ani jednou.

HC Tábor - HC Benátky nad Jizerou 5:2.

Filipa Novotného v hostujícím brankovišti jako první překonal v čase 43:42 šikovnou tečí Marek Kalus. Závěr už patřil domácím borcům. Respektive jedinému. Vítkovický útočník Dominik Lakatoš totiž stihl v posledních čtyřech minutách nastřílet hattrick. Na 2:0 zvýšil v 57. minutě, když si vyjel mezi kruhy a prostřelil Novotného. Další dvě branky pak při boleslavském risku přidal do prázdné branky.

HC Vítkovice Ridera – BK Mladá Boleslav 4:0

Branky a nahrávky: 44. Kalus (Gewiese, Mikuš), 57. Lakatoš, 58. Lakatoš (Mikuš, Dej), 60. Lakatoš (Dej). Rozhodčí: Kika, Obadal – Axman, Synek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 5025.

Vítkovice: Stezka – Mikuš, Urbanec, L. Kovář, Prčík, Gewiese, J. Stehlík, Raskob – Kalus, Marosz, Lakatoš – Fridrich, Lindberg, Bernovský – Bukarts, Krieger, Maciaś – Dej, Chlán, Gřeš.

Boleslav: Novotný – Pýcha, Pláněk, Jánošík, Lintuniemi, R. Jeřábek, Stříteský, Štich – Kantner, Lantoši, Šťastný – Lunter, Fořt, J. Stránský – P. Kousal, O. Najman, Åberg – M. Beránek, Bičevskis, Eberle.