HC VOKD Poruba – HC Benátky nad Jizerou 4:1

Poruba k utkání nastoupila se znančně obměněným kádrem, o to více je pak zarážející fakt, že o vítězství rozhodla defacto během první minuty. Hned úvodní dvě střely totiž okamžitě našly cíl. Šťastnými a do jisté míry i překvapenými autory branek byli Ovšák a Domian. Benátky takový začátek viditelně zaskočil.

Hosté se vzpamatovali až ve druhé třetině, kdy snižoval Konečný, jenže Poruba nečekaně odpovědala dalším gólem. Tentokrát puk za Nedvídkova záda posunul Červenka. Ze strany domácích to ale nebylo vše, 61 vteřin po této brance totiž Domian zaznamenal druhý gól večera a bylo vymalováno. Benátkám se v Ostravě vůbec nedařilo, důkazem byla i prohraná boxerská vložka kterou předvedli Tesařík s Cunikem.

„O našem vítězství rozhodly dva momenty. Nejprve dva rychlé góly z úvodu zápasu a potom situace po gólu Benátek, kdy jsme dokázali opět velice rychle dvakrát skórovat. Jinak musím pochválit celý tým. Kluci hráli dobře, bojovali, zezadu nás podržel i brankář Štefl, takže jsme spokojení,“ zmínil trenér Poruby Kamil Kašťák.

Branky: 1. Ovšák, 2. Domian (Hlouch), 26. Červenka (Najdek, Zdeněk), 27. Domian (Hlouch) – 23. Konečný (Víšek).

Rozhodčí: Blecha – Kašík, Trunečka. Vyloučení: 5:5, bez využití. Navíc Tesařík (POR) a Cunik (BEN) 5 + do konce. Diváci: 720. Třetiny: 2:0, 2:1, 0:0.

Poruba: Štefl – Ovšák, Vnenk, Voráček, J. Tesařík, Kania, Rangl, Vajda, Palík, Falter – Červenka, Najdek, Zdeněk – Domian, R. Hubáček, Hlouch – Gelačák, Potočný, Rehuš – Janečka, I. Mocek. Trenér: Kamil Kašťák.

Benátky n/J: Nedvídek - Hrach, Kolafa, Lukáč, Pavlů, Cunik, Kolmann, Tondr, Procházka, Dušek, Vantuch, Víšek, Urban, Konečný, Kopic, Skořepa, Weiss, Pabiška, Špaček, Hruška, Jech. Trenér: Vladislav Čermák