„Nepřevedli jsme dobrý výkon,“ hodnotil utkání trenér Bruslařů Radim Rulík. „Upozorňovali jsme hráče, že nás tady nečeká nic lehkého, ale domácí nás bohužel předčili v důrazu. Celý zápas jsme se prali s defenzivní taktikou Vítkovic, která jim vyšla. Pokud bychom chtěli pomýšlet na lepší výsledek, tenhle výkon rozhodně nemohl stačit. Domácí vyhráli zaslouženě.“

Domácí naskočili do utkání i s trojicí nových posil. Obranu vyztužili Filip Pyrochta s Guntisem Galvinšem, v útoku zase naskočil Vladimír Svačina. Právě Svačina měl při svém návratu do modrého dresu hodně slušný start a byl blízko gólu.

Jako první se však prosadil jeho spoluhráč z první lajny. Boleslavský kapitán Ševc na vlastní modré ztratil kontrolu nad pukem, který mu vypíchl Dominik Lakatoš. Nejlepší střelec Vítkovic posunul na Fridricha, dostal vzápětí nahrávku zpátky a krátké sólo zakončil nechytatelnou ranou nad lapačku Růžičky.

S odpovědí přispěchal v závěru úvodní části hrdina předchozího utkání v Pardubicích Oscar Flynn. Byla to vlastně podobná situace, Vítkovice zaváhaly ve středním pásmu a Flynn se po dvou přihrávkách hnal sám na Dolejše, kterého s přehledem prostřelil.

Posila pro defenzivu Mladé Boleslavi. Z Plzně přichází obránce Řezník
Posila pro defenzivu Mladé Boleslavi. Z Plzně přichází obránce Řezník

Zlomové okamžiky přišly ve druhé periodě. Vůbec první přesilovku utkání využili domácí hned po 21 sekundách. Lukáš Krenželok si našel místečko na brankovišti a usměrnil do sítě střílený pas Lakatoše. Jen o dvě minuty později už to bylo 3:1 pro Ostravany. Jan Schleiss obkroužil s pukem na holi branku, vybruslil si na kruh a překvapil Růžičku ranou na bližší tyč.

Ve třetí třetině se Bruslaři probudili, byli směrem dopředu aktivní a sahali po srovnání. V důležitých momentech je ale nejednou srazilo zbytečné zakázané uvolnění.

Necelou minutu před koncem, už při hře v šesti, byl kontaktní gól na dosah. Lunter po parádním pasu Šťastného zakončoval u levé tyče, Dolejš se ale skvěle přesunul a šanci zmařil.

Ani při power play hosté nedokázali dostat soupeře pod souvislejší tlak, a i proto odjíždí z Ostravy bez bodů. Bruslaři prohráli podruhé ze třech lednových utkání a stále čekají na první tříbodovou výhru tohoto roku. V tabulce si tak pohoršili na čtvrtou příčku. Další příležitost na zlepšení budou mít v neděli, na vlastním ledě hostí Olomouc.

HC Vítkovice Ridera – BK Mladá Boleslav 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Lakatoš (Fridrich), 27. L. Krenželok (Lakatoš, Pyrochta), 29. Schleiss (L. Krenželok) – 18. Flynn (Najman, P. Kousal). Rozhodčí: Hejduk, Kika – Lederer, Lučan. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Bez diváků.

Vítkovice: Dolejš – Pyrochta, R. Polák, Gewiese, Galvinš, Koch, L. Kovář, R. Černý – Svačina, Hruška, Lakatoš – L. Krenželok, Dej, Schleiss – Mallet, J. Mikyska, M. Kalus – Fridrich, Werbik, Dočekal.

Boleslav: J. Růžička – Hrbas, Ševc, Moravec, Pláněk, Fillman, Šidlík – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Lunter, Cienciala, Šťastný – Jääskeläinen, Claireaux, Alderson – Flynn, Najman, P. Kousal – G. Szturc.